Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Napaść Rosji na Ukrainę: Rosjanie zajęli Nowoazowsk

Świat

Rosyjscy żołnierze mówią mieszkańcom Nowoazowska, że otrzymali rozkazy, by dojść aż do Odessy. Wojska ukraińskie organizują obronę Mariupola. Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko odwołał wizytę w Turcji i zwołał Radę Bezpieczeństwa. Litwa poparła apel Arsenija Jaceniuka o pilne zwołanie posiedzenia Rady Bezpieczeństwa ONZ. W Wiedniu trwa posiedzenie Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskatimes.pl/artykul/3554611,rosyjskie-wojsko-opanowalo-nowoazowsk-ukraina-przygotowuje-sie-do-obrony-mariupola-na-zywo,id,t.html

Udostępnij

Epidemia eboli może spowolnić wzrost gospodarczy o 4 proc.

Świat Afryka ebola epidemia lekarze bez granic śmierć światowa organizacja zdrowia WHO

– Firmy transportowe i linie lotnicze zawieszają obsługę połączeń z krajami dotkniętymi chorobą; zamiera handel, wycofują się inwestorzy – powiedział prezes Afrykańskiego Banku Rozwoju Donald Kaberuka. – Spadają przychody i poziom rezerw walutowych, rynki przestają działać, a biznesmeni wyjechali.
WHO poinformowała wczoraj, że w Sierra Leone zmarł trzeci lekarz, który zaraził się ebolą. Według oficjalnych danych liczba zarejestrowanych śmiertelnych przypadków eboli zbliża się do 1500, a liczba zakażonych do 2600 osób. Rzeczywiste dane mogą być wyższe.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.deon.pl/wiadomosci/swiat/art,18580,ebola-nadal-zabija-i-uderza-w-gospodarke.html

Polacy trzymają pieniądze w domu. Lokaty oferują 5% w skali roku.

Oferty Bank BPH deflacja getin bank idea bank inflacja lokata happy lokata komfort oszczędzania lokata na start lokaty lokaty 2015 oszczędzanie pieniędzy

Średnia wartość oszczędności Polaka to 14.000 zł, ponad połowę wszystkich oszczędności Polaków ma grupa 10% najbogatszych a ponad 60% ludzi nie ma żadnych oszczędności, wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Banku Millenium.

Mniej niż 10% Polaków trzymających oszczędności w bankach korzysta z lokat, większość oszczędności jest przechowywana na niżej oprocentowanych kontach oszczędnościowych lub na kontach bez żadnego oprocentowania a 35% z nas trzyma oszczędności w domu w gotówce. Tymczasem na rynku jest sporo lokat dających 5% w skali roku co przy zerowej inflacji oznacza realne oprocentowanie na poziomie 5%. Przedstawiamy kilka takich ofert:

Idea Bank – Lokata Happy

 • oprocentowanie: 5,00% w skali roku
 • minimalny czas: 3 miesiące
 • minimalna kwota: 1000 zł
 • nie trzeba mieć konta osobistego w Idea Bank
 • dostępna przez Internet

Bank BPH – Lokata Komfort Oszczędzania

 • oprocentowanie: 5,00% w skali roku
 • czas trwania: 6 miesięcy
 • oferta dostępna z jednorazową inwestycją w ubezpieczeniowy fundusz kapitałowy
 • dodatkowo 3% na Koncie Oszczędnościowym dla środków do 50 000 zł

Getin Bank – Lokata na Start

 • oprocentowanie: 4,50% w skali roku
 • minimalny czas: 2 miesiące
 • minimalna kwota: 500 zł
 • zrywając lokatę przed czasem nie tracimy odsetek
 • dostępna przez Internet

Deflacja to przeciwieństwo inflacji, czyli spadek przeciętnego poziomu cen w gospodarce: za daną kwotę możemy kupić więcej produktów i usług. Deflacja przekłada się na wzrost siły nabywczej pieniądza, odsuwania w czasie zakupów oraz zmniejszenia opłacalności produkcji. Obecnie deflacja wiąże się przeważnie ze stagnacją gospodarczą, a ekonomiści za optymalną uważają niewielką inflację. Czytaj więcej o: deflacja».

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.deon.pl/wiadomosci/swiat/art,18580,ebola-nadal-zabija-i-uderza-w-gospodarke.html