Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Walka ze zmianami klimatu przynosi korzyści ekonomiczne

Nauka i Technologie

Redukcja emisji zanieczyszczeń to opłacalna inwestycja – dowodzi zespół naukowców z Massachusetts Institute of Technology. Symulacje wykazały, że choć wprowadzanie nowych, przyjaznych dla środowiska technologii kosztuje, ekonomiczny bilans zysków i strat może być dodatni. Wynika to z faktu, że redukcja emisji zanieczyszczeń oznacza zarazem niższe koszty, przeznaczane na służbę zdrowia.
Według symulacji najbardziej opłacalnym zabiegiem jest handel prawami do emisji zanieczyszczeń. Mniej opłacalne, ale nadal korzystne, jest inwestowanie w produkcję czystej energii, natomiast restrykcyjne normy emisji spalin przynoszą – z punktu widzenia ekonomii – więcej strat, niż korzyści.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://kopalniawiedzy.pl/redukcja-zanieczyszczen-koszt-zysk,20926

Udostępnij

Aresztowany właściciel oszukańczych serwisów internetowych

Nauka i Technologie Alerty24 areszt De Lege Artis oszust oszustwo oszustwo w internecie prokuratura sąd

Prowadzący serwisy internetowe Alerty24 i De Lege Artis, za pomocą których wyłudzał pieniądze od przedsiębiorców Krzysztof H. został wczoraj aresztowany na trzy miesiące przez Sąd Rejonowy dla Warszawy-Mokotowa. Prokuratura oskarża go o to, że „działając w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadził lub usiłował doprowadzić do niekorzystnego rozporządzenia mieniem co najmniej 341 osób w kwocie łącznej nie mniejszej niż 529.890 zł za pomocą wprowadzenia pokrzywdzonych w błąd co do warunków zawarcia umowy i dostępu do płatnej sekcji serwisu”.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/818076,wlasciciel-de-lege-artis-i-alerty24-zatrzymany-krzysztof-h-uslyszal-zarzuty.html

Polacy trzymają pieniądze w domu. Lokaty oferują 5% w skali roku.

Oferty Bank BPH deflacja getin bank idea bank inflacja lokata happy lokata komfort oszczędzania lokata na start lokaty lokaty 2015 oszczędzanie pieniędzy

Średnia wartość oszczędności Polaka to 14.000 zł, ponad połowę wszystkich oszczędności Polaków ma grupa 10% najbogatszych a ponad 60% ludzi nie ma żadnych oszczędności, wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Banku Millenium.

Mniej niż 10% Polaków trzymających oszczędności w bankach korzysta z lokat, większość oszczędności jest przechowywana na niżej oprocentowanych kontach oszczędnościowych lub na kontach bez żadnego oprocentowania a 35% z nas trzyma oszczędności w domu w gotówce. Tymczasem na rynku jest sporo lokat dających 5% w skali roku co przy zerowej inflacji oznacza realne oprocentowanie na poziomie 5%. Przedstawiamy kilka takich ofert:

Idea Bank – Lokata Happy

 • oprocentowanie: 5,00% w skali roku
 • minimalny czas: 3 miesiące
 • minimalna kwota: 1000 zł
 • nie trzeba mieć konta osobistego w Idea Bank
 • dostępna przez Internet

Bank BPH – Lokata Komfort Oszczędzania

 • oprocentowanie: 5,00% w skali roku
 • czas trwania: 6 miesięcy
 • oferta dostępna z jednorazową inwestycją w ubezpieczeniowy fundusz kapitałowy
 • dodatkowo 3% na Koncie Oszczędnościowym dla środków do 50 000 zł

Getin Bank – Lokata na Start

 • oprocentowanie: 4,50% w skali roku
 • minimalny czas: 2 miesiące
 • minimalna kwota: 500 zł
 • zrywając lokatę przed czasem nie tracimy odsetek
 • dostępna przez Internet

Deflacja to przeciwieństwo inflacji, czyli spadek przeciętnego poziomu cen w gospodarce: za daną kwotę możemy kupić więcej produktów i usług. Deflacja przekłada się na wzrost siły nabywczej pieniądza, odsuwania w czasie zakupów oraz zmniejszenia opłacalności produkcji. Obecnie deflacja wiąże się przeważnie ze stagnacją gospodarczą, a ekonomiści za optymalną uważają niewielką inflację. Czytaj więcej o: deflacja».

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/818076,wlasciciel-de-lege-artis-i-alerty24-zatrzymany-krzysztof-h-uslyszal-zarzuty.html