Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Polska na czele rankingu największych firm regionu

Gospodarka

148 polskich spółek znalazło się w rankingu 500 największych pod względem obrotów przedsiębiorstw Europy Środkowo-Wschodniej TOP 500 CEE, o 23 mniej niż przed rokiem. Mimo gorszego wyniku Polska jest nadal największą gospodarką Europy Środkowej. Drugie miejsce zajmuje Ukraina z 90 firmami, na trzecim Węgry, z których pochodzą 62 firmy, o 2 mniej niż rok temu, kiedy Węgry zajmowały drugie miejsce w rankingu. Na czele rankingu utrzymał się PKN ORLEN pomimo spadku obrotów i zysków netto. Obroty 500 największych firm w Europie Środkowo-Wschodniej wzrosły w 2013 roku o 0,2proc. do poziomu 644 mld euro; w 2012 roku wzrost obrotów wynosił 5 proc. Ranking po raz dziewiąty opracowała firma Coface.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.bankier.pl/wiadomosc/TOP-500-najwiekszych-firm-Europy-Polska-na-czele-3189664.html

Udostępnij

Polska sprzedaje za dużo mleka, będzie 900 mln kary

Gospodarka kara za przekroczenie limitu produkcji KE Komisja Europejska kwota mleko UE Unia Europejska

Ponad 900 mln zł kary może zapłacić Polska za przekroczenia kwoty sprzedaży mleka przyznanej przez Unię Europejską. W pierwszej połowie roku Polska sprzedała o 8 proc. mleka więcej niż zezwoliła jej UE. Karę płacą rolnicy sprzedający mleko. Za każdy kilogram mleka ponad limit może ona wynieść ok. 1,17 zł, podczas kiedy średnia cena skupu mleka przekracza nieco 1,33 zł.
Przed rokiem Komisja Europejska nałożyła na Polskę karę w wysokości 4 mln euro za nadprodukcję mleka w latach 2012-2013. Narzucony przez unię limit polscy rolnicy przekroczyli wówczas o zaledwie  0,2 procent. Rok później kara za przekroczenie kwoty mlecznej w roku 2013/2014 wyniosła 50 mln euro.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvp.info/16612683/produkujemy-za-duzo-mleka-rolnikom-grozi-900-mln-zl-kary

Samochód skończył żywot? Co zrobić?

Oferty akcesoria samochodowe auto samochód

Tak to już bywa, że pewnego dnia po latach wiernej służby Twój ukochany samochód omawia posłuszeństwa.

Wizyta u mechanika zdradza wszystko- za koszta naprawy przyjdzie Ci słono zapłacić, a to przecież nie jedyny wydatek w tym miesiącu. Żadne narzędzia samochodowe już nie pomogą, choć tutaj można porównać oferty. W jeszcze gorszej opcji samochód do niczego już się nie nadaje i jedyne co z niego wyciągniesz to zysk ze złomowania. A trzeba przecież jakoś dojechać do pracy i odwieść dzieciaki do szkoły. Czujesz nóż na gardle, a decyzja musi być podjęta jak najszybciej. Skąd więc wziąć pieniądze?

Rozwiązaniem może być pożyczka na samochód. Może i Ty skorzystasz z takiego wyjścia? Przejrzyj oferty banków i wybierz i ta najkorzystniejszą dla siebie pożyczkę. Na samochód warto wydać pieniądze, ponieważ oszczędzanie na częściach i wykonaniu może obrócić się przeciwko nam. Pożyczka na samochód w zaufanym banku nie musi wiązać się z ryzykiem a regularne spłaty to podstawa dobrej relacji z bankiem.

Pracownicy banku to doświadczeni życiowo ludzie i doskonale wiedzą, że w naszym życiu zdarzają się takie nieoczekiwane wypadki. Bez wydawania sądów udzielą Ci pożyczki na samochód i będą trzymać kciuki za pozytywne rozwiązanie Twojego problemu.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvp.info/16612683/produkujemy-za-duzo-mleka-rolnikom-grozi-900-mln-zl-kary