Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Telefon można doładować na przystanku we Wrocławiu

Nauka i Technologie

za darmo, ale tylko do 16 września. Na 11 przystankach miejskiej komunikacji zamontowane zostały urządzenia z gniazdkami USB, z których można naładować smartfon. Jest to część kampanii reklamowej duńskiego koncernu energetycznego pod hasłem „Doładuj się energią od Fortum”. Zdaniem specjalistów firmowana przez samorząd miasta akcja jest bezpieczna, ale w podobnych publicznie dostępnych skrzynkach można umieszczać urządzenie kopiujące dane telefonu w czasie ładowania.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.euroinfrastructure.eu/infrastruktura/we-wroclawiu-doladujesz-komorke-na-przystanku/

Udostępnij

Zamiast zdjęcia: wydrukuj sobie siebie na drukarce 3D

Nauka i Technologie druk 3d drukarka 3D figurka model selfie 3D

Figurkę, wierny zminiaturyzowany model siebie samego wydrukowany na drukarce 3D można sobie zamówić za kwotę od 300 do 1500 dolarów. Cena zależy od rozmiaru figurki, który wynosi od 6 cm do 13 cm; im model większy, tym drożej. Wykonanie modelu poprzedzone jest 360-stopniowym skanowaniem.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.thecoolector.com/twinkind-photo-realistic-models/

Banki walczą o klientów. Konto kosztuje mniej niż 0zł.

Oferty Alior Bank bank Bank BPH Bank Gospodarki Żywnościowej Bank Pekao bank zachodni wbk bankomat Citi Bank Handlowy konto osobiste oddział banku ranking

Banki przetrwały kryzys i walczą o nowych klientów. W ciągu roku konto zmienia 5% Polaków, to największy odsetek wśród 27 badanych krajów, podaje firma Bain & Company. Dla 65% z nas najważniejszym kryterium wyboru jest wysokość opłat za prowadzenie konta, ponad 40% badanych przy wyborze kieruje się dodatkowo dostępnością bankomatów i oddziałów banku, na decyzję mają też wpływ opinie znajomych i premie za założenie konta, dane pochodzą z raportu Millward Brown zamówionego przez Getin Bank.

Banki, do których w pierwszej połowie 2014 przeszło najwięcej klientów to kolejno:

1. Alior Bank (343.000 nowych kont)  oferujący „Konto osobiste PLN” i „Konto rozsądne” ze zwrotem 3% płatności kartą w sklepach spożywczych i supermarketach.

2. Getin Bank (177.000 nowych kont) oferujący „Konto Aktywna Karta PLN”

3. mBank (164.000 kont) z „Kontem osobistym z bonusem” oferującym bonus 100zł za założenie konta i brak opłat za konto i za kartę.

4. BZWBK (158.000 kont)

5. ING (154.000 kont) oferujący „Konto z Lwem Direct PLN” z bezpłatnym prowadzeniem konta i korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce.

6. Pekao SA (132.000 kont)

7. PKO BP (103.000 kont)

8. Raiffeisen Bank (49.000 kont)

9. Bank Millenium (43.000 kont) oferujący „Konto 360°” z bezpłatnym prowadzeniem konta, korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce i za granicą, bezpłatnymi przelewami i kartą płatniczą.

10. BGŻ (30.000 kont)

Największym przegranym jest Credit Agricole, liczba kont w tym banku zmalała o 108.000, kolejne od końca są Eurobank (spadek o 64.000 kont), Citi Handlowy (spadek o 60.000 kont) i Bank Pocztowy (53.000 kont na minusie).

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.thecoolector.com/twinkind-photo-realistic-models/