Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Kiełbasa wyborcza: rząd wprowadza podatek negatywny

Finanse

Około 2,7 mld zł kosztować będzie budżet realizacja wczorajszych obietnic premiera skierowanych do emerytów i rodzin wielodzietnych. Zapowiedziane ulgi dla rodzin wielodzietnych stworzą, dotąd w Polsce nie znany, negatywny podatek: zamiast płacić podatek dochodowy, co siódma taka rodzina będzie dostawać od państwa dotację. Ekonomiści polscy są zgodni, że złożone wczoraj w Sejmie obietnice są próbą zdobycia wyborców przez Platformę Obywatelską.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/wyborcza;kielbasa;donalda;tuska;bedzie;kosztowala;nas;blisko;2;7;miliarda;zlotych,205,1,1606605.html

Udostępnij

Ponad 55 mld złotych winne są firmy ZUS-owi

Finanse egzekucja należności najwyższa izba kontroli nik urząd skarbowy zaległe zadłużenie ZUS

Należności nieściągnięte przez ZUS wynosiły w końcu sierpnia 55,4 mld zł, podaje najnowszy raport Najwyższej Izby Kontroli. ZUS-owi udało się ściągnąć zaledwie 6,2 proc. należnych, a niezapłaconych składek. Jako przyczyny NIK pokazuje opóźnienia w prowadzeniu egzekucji przez oddziały ZUS, wysyłanie upomnień po terminie, Zbyt późne wystawianie tytułów wykonawczych i zbyt późne przekazywanie ich do urzędów skarbowych. Urzędy skarbowe też, zdaniem NIK-u, przyczyniają się do niskiej efektywności, bo nie wykorzystują wszystkich możliwości egzekucji zaległości, a za to bez uzasadnienia umarzają postępowania egzekucyjne.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.bankier.pl/wiadomosc/NIK-Ponad-55-mld-zaleglych-skladek-ZUS-7217551.html

Banki walczą o klientów. Konto kosztuje mniej niż 0zł.

Oferty Alior Bank bank Bank BPH Bank Gospodarki Żywnościowej Bank Pekao bank zachodni wbk bankomat Citi Bank Handlowy konto osobiste oddział banku ranking

Banki przetrwały kryzys i walczą o nowych klientów. W ciągu roku konto zmienia 5% Polaków, to największy odsetek wśród 27 badanych krajów, podaje firma Bain & Company. Dla 65% z nas najważniejszym kryterium wyboru jest wysokość opłat za prowadzenie konta, ponad 40% badanych przy wyborze kieruje się dodatkowo dostępnością bankomatów i oddziałów banku, na decyzję mają też wpływ opinie znajomych i premie za założenie konta, dane pochodzą z raportu Millward Brown zamówionego przez Getin Bank.

Banki, do których w pierwszej połowie 2014 przeszło najwięcej klientów to kolejno:

1. Alior Bank (343.000 nowych kont)  oferujący „Konto osobiste PLN” i „Konto rozsądne” ze zwrotem 3% płatności kartą w sklepach spożywczych i supermarketach.

2. Getin Bank (177.000 nowych kont) oferujący „Konto Aktywna Karta PLN”

3. mBank (164.000 kont) z „Kontem osobistym z bonusem” oferującym bonus 100zł za założenie konta i brak opłat za konto i za kartę.

4. BZWBK (158.000 kont)

5. ING (154.000 kont) oferujący „Konto z Lwem Direct PLN” z bezpłatnym prowadzeniem konta i korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce.

6. Pekao SA (132.000 kont)

7. PKO BP (103.000 kont)

8. Raiffeisen Bank (49.000 kont)

9. Bank Millenium (43.000 kont) oferujący „Konto 360°” z bezpłatnym prowadzeniem konta, korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce i za granicą, bezpłatnymi przelewami i kartą płatniczą.

10. BGŻ (30.000 kont)

Największym przegranym jest Credit Agricole, liczba kont w tym banku zmalała o 108.000, kolejne od końca są Eurobank (spadek o 64.000 kont), Citi Handlowy (spadek o 60.000 kont) i Bank Pocztowy (53.000 kont na minusie).

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.bankier.pl/wiadomosc/NIK-Ponad-55-mld-zaleglych-skladek-ZUS-7217551.html