Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Spada bezrobocie, ale 1 mln 878 tys. osób nie ma pracy

Gospodarka

Spadło do 11,9 proc. bezrobocie w lipcu, poinformował Główny Urząd Statystyczny, w czerwcu wynosiło 12 proc. Liczba bezrobotnych zarejestrowanych w urzędach pracy wyniosła ostatniego dnia lipca 1 mln 878,5 tys. osób. Najwyższe bezrobocie panuje w województwach: warmińsko-mazurskim, w którym 18,6 proc. osób nie ma pracy, kujawsko-pomorskim, z 16 proc. bezrobotnych i zachodniopomorskim, w którym bez pracy pozostaje 15,3 proc. Najniższe bezrobocie jest w woj. wielkopolskim, w którym pracy nie ma 8,2 proc., woj. śląskim, bez pracy pozostaje tam 10 proc. oraz w województwach mazowieckim i małopolskim, w których 10,2 proc. szuka pracy.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskatimes.pl/artykul/3552561,wydrukuj-siebie-w-3d-tak-wyglada-selfie-przyszlosci-zdjecia-wideo,id,t.html

Udostępnij

UE nie finansuje już promocji w Rosji żywności z Europy

Gospodarka chiny embargo hongkong producenci żywności promocja rosja Stowarzyszenie Rzeźników i Wędliniarzy RP żywność

O wstrzymaniu realizacji projektów promujących europejską żywność w Rosji poinformował wczoraj wiceprezes Stowarzyszenia Rzeźników i Wędliniarzy RP Piotr Ziemann. Unia Europejska finansuje specjalne programy promocyjne prowadzone prze związki producentów żywności, teraz prosi o przeniesienie działań do Chin i Hongkongu. Zdaniem wiceprezesa Ziemanna, wstrzymanie promocji oznacza, że unijna biurokracja liczy się z trwaniem obecnego embarga przez wiele lat.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/42/3166/Artykul/1215510,Unia-wycofuje-srodki-promocyjne-na-zywnosc-z-Rosji-Szykuje-sie-na-wieloletnie-embargo

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/42/3166/Artykul/1215510,Unia-wycofuje-srodki-promocyjne-na-zywnosc-z-Rosji-Szykuje-sie-na-wieloletnie-embargo