Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Rosyjska ofensywa na Ukrainie: zająć południe i wschód

Świat

Regularne wojska rosyjskie, oddziały promoskiewskich separatystów i wcześniej przysłanych z Rosji najemników oraz ochotników rozpoczęły ofensywę. Z kierunków natarć wynika, że celem jest opanowanie całej południowej i wschodniej Ukrainy. W okrążeniu znalazły się ukraińskie ugrupowania rządowe, w sile prawdopodobnie 7 tys. żołnierzy. Trwające w Mińsku rozmowy prezydentów Putina i Poroszenki nie przerwały rosyjskiej operacji.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvn24.pl/ukraincy-zamknieci-w-kotle-ilowajskim-w-sektorze-b-przybywa-zielonych-ludzikow,462448,s.html

Udostępnij

Spotkanie prezydentów państw toczących niewypowiedzianą wojnę

Świat Poroszenko prezydent putin rosja ukraina łukaszenka

Żadnych konkretnych informacji nie było po wczorajszej dwugodzinnej rozmowie w cztery oczy prezydentów Putina i Poroszenki. Po spotkaniu obydwaj powiedzieli to, co od dawna mówią. Same rozmowy prezydent Poroszenko scharakteryzował jako bardzo twarde i skomplikowane. Spotkali się bez świadków po raz pierwszy, wcześniej rozmawiali telefonicznie i raz przez kilkanaście sekund osobiście w Normandii na początku czerwca w obecności kanclerz Niemiec Angeli Merkel.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.rmf24.pl/raport-ukraina/fakty/news-dwugodzinna-rozmowa-w-cztery-oczy-byla-trudna-i-skomplikowan,nId,1490467

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.rmf24.pl/raport-ukraina/fakty/news-dwugodzinna-rozmowa-w-cztery-oczy-byla-trudna-i-skomplikowan,nId,1490467