Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

71. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Wenecji

Nieistotne

20 filmów z całego świata bierze udział w Konkursie o Główna nagrodę: Złotego Lwa. Nie ma wśród nich żadnego filmu z Polski. Poza konkursem odbędzie się między innymi projekcja „Starego człowieka z Belem”, w reżyserii Manoela de Oliveiry, portugalskiego reżysera, który skończył 105 lat. Festiwal trwać będzie od dziś do 8 września.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.rmf24.pl/kultura/news-wszystkie-swiatla-na-wenecje,nId,1490571

Udostępnij

Powstaje najwyższy maszt z narodową flagą w Polsce

Nieistotne flaga narodowa maszt najwyższy w Polsce stadion narodowy Święto Niepodległości Warszawa

Biało-czerwona flaga o powierzchni 100 mkw powiewać będzie na 60-metrowym maszcie ustawionym w Warszawie na rondzie Zgrupowania AK „Radosław”. Maszt Wolności, którego budowa już ruszyła, ma być gotowy na Święto Niepodległości 11 listopada. Pomysłodawcą konstrukcji jest warszawski biznesmen z branży nieruchomości Artur Nowakowski, projekt powstał w biurze JSK Architekci, tym samym, które przygotowało projekt Stadionu Narodowego.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34862,16404544,60_metrowy_maszt_z_flaga_stanie_na_rondzie_Babka_.html?piano_t=1

Rodzaje ogumienia w wózkach widłowych

Oferty still

Wózki magazynowe mają wśród rodzajów ogumienia opony penumatyczne (pompowane), opony superelastyczne (pełne) i opaski superelastyczne. Opony do wózków można dostać w kolorze czarnym oraz w wersji niebrudzącej (np. zielone, białe lub szare).

Opony pneumatyczne (pompowane)

Wózki widłowe z oponami pneumatycznymi są przeznaczone do intensywnej eksploatacji. Głęboki bieżnik umożliwia przyczepność i trakcję. Diagonalna konstrukcja opon czyni je stabilnymi i bezpiecznymi. Opony są odporne na zużycie i mogą być stosowane nawet w trudnych warunkach eksploatacyjnych. Opony pneumatyczne montowane są do felgi za pomocą dętki i ochraniacza. Przy stosowaniu tego rodzaju ogumienia należy zwrócić uwagę na zachowanie zalecanego przez producenta ciśnienia powietrza. Zapewnia ono poprzeczną stabilność wózka, wytrzymałość, bezpieczeństwo przewożonego towaru i żywotność opon. W kategorii opon penumatycznych rozróżniamy opony diagonalne i radialne. Diagonalne są odporne na uszkodzenia ściany bocznej i są stabilne (oznaczenie opony diagonalnej – 23×9-10). Składają się ze stopki, kordu i bieżnika. Kord i stopka stanowią ochronę kołnierza felgi. Opony radialne dają wysoki komfort jazdy i mają niskie opory toczenia (oznaczenia opony radialnej (23x9R10). Składają się ze stopki, stalowego kordu, opasania i bieżnika. Przeznaczone są do ogólnych zastosowań.

66d0cf3661

Opony superelastyczne (pełne)

Ze względu na swoją konstrukcję, opony superelastyczne są mniej narażone na przebicia niż opony pneumatyczne. Opony superelastyczne wymieniane są na specjalnych prasach hydraulicznych i mają mniejszą amortyzację. W trakcie montażu opon wykorzystywane są: pierścienie stożkowe, specjalistyczne kosze i podstawki. Opona składa się z warstwy bazowej, warstwy amortyzującej, ściany bocznej i bieżnika. Ma niskie opory toczenia. Jest bezobsługowa i ma dużą stabilność statyczną.

Opaski do wózków jezdniowych podnośnikowych

Opaski do wózków wykonywane są z mieszanki gumowej. Są osadzone na stalowej opasce bądź mają stalowy oplot umieszczony wewnątrz gumowej opaski. Ich celem jest zapewnienie większej nośności i stabilności wózka. Mają wytrzymają konstrukcję, dzięki której nadają się do pracy w ciężkich warunkach. Są odporne na pęknięcia i nacięcia. Opaski wykorzystywane są w wózkach, maszynach drogowych i platformach służących przewożeniu ciężkich ładunków.

Zobacz też: Jak koła wpływają na wydajność paleciaka?

 

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34862,16404544,60_metrowy_maszt_z_flaga_stanie_na_rondzie_Babka_.html?piano_t=1