Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Dziś pierwszy dzień samorządowej kampanii wyborczej

Polska

Kampania może się zacząć po opublikowaniu w Dzienniku Ustaw rozporządzenia w sprawie wyborów samorządowych, skończy się o północy 14 listopada ciszą wyborczą. Wybory, w których Polacy głosować będą na blisko 47 tys. radnych gmin, powiatów i sejmików wojewódzkich oraz blisko 2,5 tys. wójtów, burmistrzów i prezydentów miast zaplanowane zostały na 16 listopada.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.deon.pl/wiadomosci/polska/art,22261,w-srode-rozpocznie-sie-kampania-wyborcza.html

Udostępnij

Nowe połączenia międzynarodowe uruchomi Wizz Air

Polska linie lotnicze lotnisko loty krajowe loty zagraniczne połączenia lotnicze Wizz Air

Z Gdańska do Molde i Frankfurtu, z Katowic do Belfastu, z Poznania do Malmo i z Lublina do Sztokholmu zaczną latać od przyszłego roku samoloty węgierskiej linii lotniczej Wizz Air. Przed miesiącem linie poinformowały, że od przyszłego roku uruchomią osiem nowych połączeń z warszawskiego Lotniska Chopina: do Turynu, Werony, Dortmundu, Larnaki, Lizbony, Alicante, Katanii i na Maltę. Samoloty Wizz Air latają na 103 trasach łącząc 7 polskich lotnisk z 47 zagranicznymi.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://londynek.net/wiadomosci/Bedzie+wiecej+tanich+lotow+Wizz+Air+z+Polski+wiadomosci+news,/wiadomosci/article?jdnews_id=24315

Rodzaje ogumienia w wózkach widłowych

Oferty still

Wózki magazynowe mają wśród rodzajów ogumienia opony penumatyczne (pompowane), opony superelastyczne (pełne) i opaski superelastyczne. Opony do wózków można dostać w kolorze czarnym oraz w wersji niebrudzącej (np. zielone, białe lub szare).

Opony pneumatyczne (pompowane)

Wózki widłowe z oponami pneumatycznymi są przeznaczone do intensywnej eksploatacji. Głęboki bieżnik umożliwia przyczepność i trakcję. Diagonalna konstrukcja opon czyni je stabilnymi i bezpiecznymi. Opony są odporne na zużycie i mogą być stosowane nawet w trudnych warunkach eksploatacyjnych. Opony pneumatyczne montowane są do felgi za pomocą dętki i ochraniacza. Przy stosowaniu tego rodzaju ogumienia należy zwrócić uwagę na zachowanie zalecanego przez producenta ciśnienia powietrza. Zapewnia ono poprzeczną stabilność wózka, wytrzymałość, bezpieczeństwo przewożonego towaru i żywotność opon. W kategorii opon penumatycznych rozróżniamy opony diagonalne i radialne. Diagonalne są odporne na uszkodzenia ściany bocznej i są stabilne (oznaczenie opony diagonalnej – 23×9-10). Składają się ze stopki, kordu i bieżnika. Kord i stopka stanowią ochronę kołnierza felgi. Opony radialne dają wysoki komfort jazdy i mają niskie opory toczenia (oznaczenia opony radialnej (23x9R10). Składają się ze stopki, stalowego kordu, opasania i bieżnika. Przeznaczone są do ogólnych zastosowań.

66d0cf3661

Opony superelastyczne (pełne)

Ze względu na swoją konstrukcję, opony superelastyczne są mniej narażone na przebicia niż opony pneumatyczne. Opony superelastyczne wymieniane są na specjalnych prasach hydraulicznych i mają mniejszą amortyzację. W trakcie montażu opon wykorzystywane są: pierścienie stożkowe, specjalistyczne kosze i podstawki. Opona składa się z warstwy bazowej, warstwy amortyzującej, ściany bocznej i bieżnika. Ma niskie opory toczenia. Jest bezobsługowa i ma dużą stabilność statyczną.

Opaski do wózków jezdniowych podnośnikowych

Opaski do wózków wykonywane są z mieszanki gumowej. Są osadzone na stalowej opasce bądź mają stalowy oplot umieszczony wewnątrz gumowej opaski. Ich celem jest zapewnienie większej nośności i stabilności wózka. Mają wytrzymają konstrukcję, dzięki której nadają się do pracy w ciężkich warunkach. Są odporne na pęknięcia i nacięcia. Opaski wykorzystywane są w wózkach, maszynach drogowych i platformach służących przewożeniu ciężkich ładunków.

Zobacz też: Jak koła wpływają na wydajność paleciaka?

 

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://londynek.net/wiadomosci/Bedzie+wiecej+tanich+lotow+Wizz+Air+z+Polski+wiadomosci+news,/wiadomosci/article?jdnews_id=24315