Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Ponad 55 mld złotych winne są firmy ZUS-owi

Finanse

Należności nieściągnięte przez ZUS wynosiły w końcu sierpnia 55,4 mld zł, podaje najnowszy raport Najwyższej Izby Kontroli. ZUS-owi udało się ściągnąć zaledwie 6,2 proc. należnych, a niezapłaconych składek. Jako przyczyny NIK pokazuje opóźnienia w prowadzeniu egzekucji przez oddziały ZUS, wysyłanie upomnień po terminie, Zbyt późne wystawianie tytułów wykonawczych i zbyt późne przekazywanie ich do urzędów skarbowych. Urzędy skarbowe też, zdaniem NIK-u, przyczyniają się do niskiej efektywności, bo nie wykorzystują wszystkich możliwości egzekucji zaległości, a za to bez uzasadnienia umarzają postępowania egzekucyjne.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.bankier.pl/wiadomosc/NIK-Ponad-55-mld-zaleglych-skladek-ZUS-7217551.html

Udostępnij

Państwowa pomoc najuboższym dzieciom chodzącym do szkoły

Finanse dodatek dopłata pomoc socjalna rok szkolny stypendium szkola zapomoga zasiłek

Zasiłki, dodatki, dofinansowania, stypendia, zapomogi, dopłaty to różne formy państwowej pomocy socjalnej dla najuboższych rodzin posyłających dzieci do szkoły. Otrzymać je mogą rodziny, w których dochód na osobę nie przekracza 539 zł, a jeśli dziecko ma orzeczony umiarkowany albo znaczny stopień niepełnosprawności – 623 zł. Wszystkie formy państwowej pomocy wraz z warunkami jej otrzymania przedstawia dzisiejsza Gazeta Prawna.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/817738,rok-szkolny-2014-2015-jakie-dofinansowanie-na-dziecko-mozna-otrzymac.html

Promocja konta w PKO BP

Oferty konta bankowe PKO

Wydaj dyszkę! Zgarnij stówkę! PKO Bank Polski walczy o nowych użytkowników. Przygotował on dla wszystkich potencjalnych klientów bardzo atrakcyjną promocję. Zakładając „Konto za zero” i wydając za pomocą aplikacji mobilnej IKO zaledwie 10 złotych można otrzymać premię w wysokości 100 złotych. Posiadacz konta ma dostęp do kilku bardzo przydatnych produktów, takich jak saldo debetowe, lokata terminowa, rachunek oszczędnościowy, pożyczka, czy kredyt odnawialny.

Jak promocja PKO BP – zyskaj 100 złotych wygląda w praktyce?

Do 31 marca 2016 roku należy złożyć wniosek o prowadzenie Konta za Zero w banku PKO BP. Następnie w ciągu 30 dni od wysłania wniosku, trzeba podpisać umowę o Konto. Pozostaje nam jeszcze w ciągu 30 dni od uruchomienia konta, dokonać jednej lub kilku bezgotówkowych operacji (z wyłączeniem operacji dokonywanych online). Zrobimy to w jednym z punktów usługowo-handlowych. Warunkiem jest skorzystanie z mobilnej aplikacji IKO powiązanej z PKO Kontem za Zero i wydanie w ten sposób co najmniej 10 złotych. Premię otrzymamy do 25 czerwca 2016 roku.

Warunek niezbędny do otrzymania tego atrakcyjnego bonusu nie jest zbyt wygórowany. Dlatego wszyscy, którzy zastanawiają się nad założeniem konta i wyborem PKO Banku Polskiego, powinni wziąć pod uwagę tę interesującą zachętę.

Podsumowując, to atrakcyjna zachęta, bowiem warunek konieczny do otrzymania bonusu nie jest wygórowany. Dla klientów którzy szukają obecnie konta i zastanawiają się nad wyborem PKO, będzie to z pewnością dodatkowy argument „za”. Premia jest gwarantowana dla wszystkich klientów, którzy spełnią wymogi regulaminu. Warto jednak się pospieszyć, gdyż pula premii jest ograniczona. Za jednym zamachem można założyć korzystne konto osobiste i zgarnąć 100 złotych kieszonkowego.

Więcej aktualnych promocji w bankach możesz znaleźć w serwisie kontomania.pl

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/817738,rok-szkolny-2014-2015-jakie-dofinansowanie-na-dziecko-mozna-otrzymac.html