Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Wstępny projekt samolotu kosmicznego dla wojska

Nauka i Technologie

Bezzałogowy samolot kosmiczny ma mieć możliwość wykonania dziesięciu lotów w ciągu dziesięciu dni. Koszt jednego startu z ładunkiem ponad 2,5 tony ma wynosić nie więcej niż 5 mln dolarów. Koncern Northrop Grumman wspólnie z Scaled Composites i Virgin Galactic, zaprezentował wstępny projekt Spaceplane XS-1, tworzony w ramach projektów DARPA. W ramach tego projektu kosmiczne samoloty opracowują jeszcze firmy Boeing i Masten Space Systems.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.gizmag.com/northrop-grumman-xs-1-spaceplane/33492/

Udostępnij

USA: łatwo przenieść broń przez skaner na lotnisku

Nauka i Technologie broń eBay lotnisko Popular Science skaner

Pistolet, amunicję do pistoletu i składany nóż udało się przenieść przez skaner typu zastosowanego na amerykańskich lotniskach, zwanego „nagim skanerem”, informuje ubiegłotygodniowy numer Popular Science. Urządzenie takie pokazuje na ekranie szczegóły budowy anatomicznej człowieka; w 2010, kiedy były instalowane z tego powodu budziły protesty. Amerykanie kupili na eBayu egzemplarz skanera wycofany z lotnisk, wypróbowali go i znaleźli kilka sposobów przeniesienia niebezpiecznych przedmiotów.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://technologie.gazeta.pl/internet/1,104530,16518563,_Nagie_skanery__mialy_bronic_przed_terroryzmem__A.html#TRNajCzytSST

Dealerzy samochodowi oferują bezpłatne jazdy próbne

Oferty Alfa Romeo fiat Ford jazda próbna Lancia rynek samochodowy samochód Skoda Suzuki

Ponad 270.000 nowych samochodów zarejestrowano w Polsce od stycznia do października 2014, oznacza to wzrost o prawie 15% liczone rok do roku. Sprzedawcom samochodów zależy na zainteresowaniu klientów i budowaniu wizerunku marki. Osoby, które skorzystały z jazdy próbnej, nawet jeśli same nie kupią samochodu, opowiadają o nim znajomym.

 

Bezpłatne jazdy próbne na terenie całej Polski oferują między innymi:

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://technologie.gazeta.pl/internet/1,104530,16518563,_Nagie_skanery__mialy_bronic_przed_terroryzmem__A.html#TRNajCzytSST