Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

UE nie finansuje już promocji w Rosji żywności z Europy

Gospodarka

O wstrzymaniu realizacji projektów promujących europejską żywność w Rosji poinformował wczoraj wiceprezes Stowarzyszenia Rzeźników i Wędliniarzy RP Piotr Ziemann. Unia Europejska finansuje specjalne programy promocyjne prowadzone prze związki producentów żywności, teraz prosi o przeniesienie działań do Chin i Hongkongu. Zdaniem wiceprezesa Ziemanna, wstrzymanie promocji oznacza, że unijna biurokracja liczy się z trwaniem obecnego embarga przez wiele lat.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/42/3166/Artykul/1215510,Unia-wycofuje-srodki-promocyjne-na-zywnosc-z-Rosji-Szykuje-sie-na-wieloletnie-embargo

Udostępnij

Cudzoziemcy kupili w Polsce towary za blisko 8 mld zł

Gospodarka cudzoziemcy części samochodowe materiały budowlane paliwo papierosy sprzęt AGD sprzęt RTV zakupy

Około 7,7 mld zł wydali w pierwszym kwartale tego roku cudzoziemcy w Polsce, poinformował Urząd Statystyczny w Rzeszowie, który zbadał zakupy przybyszów z zagranicy w całej Polsce. Przybysze zza wschodniej granicy zostawili u nas 2,1 mld zł. Ponad połowę zakupów zrobili Niemcy, którzy, podobnie jak mieszkańcy innych krajów Unii Europejskiej, najczęściej kupują u nas paliwo i papierosy. Na drugim miejscu są Ukraińcy, którzy wydali 16,9 całej kwoty na materiały budowlane, sprzęt RTV, AGD oraz na części samochodowe.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://gospodarka.dziennik.pl/news/artykuly/467948,niemiecki-szturm-na-polskie-sklepy.html

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://gospodarka.dziennik.pl/news/artykuly/467948,niemiecki-szturm-na-polskie-sklepy.html