Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Nowe połączenia międzynarodowe uruchomi Wizz Air

Polska

Z Gdańska do Molde i Frankfurtu, z Katowic do Belfastu, z Poznania do Malmo i z Lublina do Sztokholmu zaczną latać od przyszłego roku samoloty węgierskiej linii lotniczej Wizz Air. Przed miesiącem linie poinformowały, że od przyszłego roku uruchomią osiem nowych połączeń z warszawskiego Lotniska Chopina: do Turynu, Werony, Dortmundu, Larnaki, Lizbony, Alicante, Katanii i na Maltę. Samoloty Wizz Air latają na 103 trasach łącząc 7 polskich lotnisk z 47 zagranicznymi.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://londynek.net/wiadomosci/Bedzie+wiecej+tanich+lotow+Wizz+Air+z+Polski+wiadomosci+news,/wiadomosci/article?jdnews_id=24315

Udostępnij

Służby specjalne kontrolują się same, nikt poza nimi

Polska nadzór najwyższa izba kontroli nik premier służby specjalne

Przepisy ograniczają nadzór premiera nad służbami specjalnymi, wynika z tajnego raportu Najwyższej Izby Kontroli. Premier, który jest zobowiązany do nadzoru nad służbami specjalnymi w wielu przypadkach nie dostaje informacji na temat procedur wewnętrznych, ani na temat kontroli poprawności działań operacyjno-rozpoznawczych w konkretnych sprawach, poinformował dziś rzecznik NIK Paweł Biedziak. W wielu przypadkach jedyną instytucją kontrolną służ specjalnych są one same.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskatimes.pl/artykul/3552269,nik-obowiazujace-przepisy-ograniczaja-skutecznosc-nadzoru-nad-sluzbami-specjalnymi-video,id,t.html?cookie=1

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskatimes.pl/artykul/3552269,nik-obowiazujace-przepisy-ograniczaja-skutecznosc-nadzoru-nad-sluzbami-specjalnymi-video,id,t.html?cookie=1