Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Poroszenko: w Mińsku waży się los świata i Europy

Świat

Główni uczestnicy dzisiejszego spotkania w Mińsku, prezydenci Poroszenko i Putin przedstawili stanowiska w sprawie Ukrainy. Szefowa unijnej dyplomacji Catherine Ashton powiedziała, że celem jej rozmów będzie zabieganie o zachowanie integralności terytorialnej Ukrainy. W spotkaniu biorą ponadto udział prezydent Białorusi Alaksandr Łukaszenka, który jako gospodarz oficjalnie je zainaugurował i prezydent Kazachstanu Nursułtan Nazarbajew. Unię Europejską poza Catherine Ashton reprezentują komisarze UE: ds. handlu Karel De Gucht oraz ds. energii Guenther Oettinger.
Większość obserwatorów nie spodziewa się znaczących rezultatów spotkania.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1215239,Szczyt-w-Minsku-Poroszenko-tu-wazy-sie-los-swiata-Putin-Moskwa-szanuje-wybory-innych

Udostępnij

Japonia proponuje WHO lek na grypę przeciw Eboli

Świat ebola Favipiravir grypa Japonia lek światowa organizacja zdrowia WHO wirus

Lek, który może być skuteczny w walce z wirusem Ebola zaoferował Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) japoński rząd. Zapasy leku wystarczą dla 20 tysięcy pacjentów. Lek nazywa się Favipiravir, wyprodukowała go spółka Toyama Chemical należąca do koncernu Fujifilm Holdings, zatwierdzony został w marcu jako środek na wirusy grypy. Zdaniem przedstawicieli producenta i wynalazcy leku Takao Aoki, Ebola i wirusy grypy są tego samego typu i lek powinien podobnie na nie działać.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.polska-azja.pl/2014/08/25/japonia-moze-pomoc-w-walce-z-wirusem-ebola/

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.polska-azja.pl/2014/08/25/japonia-moze-pomoc-w-walce-z-wirusem-ebola/