Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Dzięki nowym ustawom będą powstawać banki hipoteczne

Finanse

Projekty ustaw o listach zastawnych oraz o bankach hipotecznych pozwolą na rozwój na naszym rynku tych banków. Obecnie istnieją dwa: mBank Hipoteczny i Pekao Bank Hipoteczny.
Według projektu banki będą mogły emitować listy zastawne do 80 proc. wartości zabezpieczenia hipotecznego, obecnie nie mogą przekroczyć 60 proc.
List zastawny – dłużny papier wartościowy imienny lub na okaziciela, emitowany przez banki hipoteczne , którego podstawą emisji jest wierzytelność zabezpieczona hipoteką – jest atrakcyjną dla wierzyciela banku formą zabezpieczenia transakcji. Regulacje unijne ograniczają możliwości finansowania akcji kredytowej w inny sposób niż poprzez listy.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://forsal.pl/artykuly/817770,szykuje-sie-wysyp-bankow-hipotecznych-na-polskim-rynku.html

Udostępnij

Rosja: rządowy kapitał dofinansuje dwa banki

Finanse akcje bank vtb banki Fundusz Dobrobytu Narodowego rosja Rosselkhozbank

Za 239,04 mld rubli, czyli około 6,63 mld dolarów kupi Ministerstwo Finansów Rosji akcje dwóch wielkich banków rosyjskich: VTB oraz Rosselkhozbanku (Rosyjskiego Banku Rolnego). Pieniądze pochodzić będą z Funduszu Dobrobytu Narodowego zarządzającego państwowymi dochodami ze sprzedaży ropy i gazu. Obydwa banki są na liście pięciu objętych unijnymi sankcjami, obok Gazprombanku, Sberbanku oraz Rosyjskiego Banku Rozwoju. Zakup akcji ma poprawić finansowe wskaźniki banków, które ostatnio mocno spadły.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.bankier.pl/wiadomosc/Rosyjski-rzad-ratuje-banki-7217477.html

Banki walczą o klientów. Konto kosztuje mniej niż 0zł.

Oferty Alior Bank bank Bank BPH Bank Gospodarki Żywnościowej Bank Pekao bank zachodni wbk bankomat Citi Bank Handlowy konto osobiste oddział banku ranking

Banki przetrwały kryzys i walczą o nowych klientów. W ciągu roku konto zmienia 5% Polaków, to największy odsetek wśród 27 badanych krajów, podaje firma Bain & Company. Dla 65% z nas najważniejszym kryterium wyboru jest wysokość opłat za prowadzenie konta, ponad 40% badanych przy wyborze kieruje się dodatkowo dostępnością bankomatów i oddziałów banku, na decyzję mają też wpływ opinie znajomych i premie za założenie konta, dane pochodzą z raportu Millward Brown zamówionego przez Getin Bank.

Banki, do których w pierwszej połowie 2014 przeszło najwięcej klientów to kolejno:

1. Alior Bank (343.000 nowych kont)  oferujący „Konto osobiste PLN” i „Konto rozsądne” ze zwrotem 3% płatności kartą w sklepach spożywczych i supermarketach.

2. Getin Bank (177.000 nowych kont) oferujący „Konto Aktywna Karta PLN”

3. mBank (164.000 kont) z „Kontem osobistym z bonusem” oferującym bonus 100zł za założenie konta i brak opłat za konto i za kartę.

4. BZWBK (158.000 kont)

5. ING (154.000 kont) oferujący „Konto z Lwem Direct PLN” z bezpłatnym prowadzeniem konta i korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce.

6. Pekao SA (132.000 kont)

7. PKO BP (103.000 kont)

8. Raiffeisen Bank (49.000 kont)

9. Bank Millenium (43.000 kont) oferujący „Konto 360°” z bezpłatnym prowadzeniem konta, korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce i za granicą, bezpłatnymi przelewami i kartą płatniczą.

10. BGŻ (30.000 kont)

Największym przegranym jest Credit Agricole, liczba kont w tym banku zmalała o 108.000, kolejne od końca są Eurobank (spadek o 64.000 kont), Citi Handlowy (spadek o 60.000 kont) i Bank Pocztowy (53.000 kont na minusie).

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.bankier.pl/wiadomosc/Rosyjski-rzad-ratuje-banki-7217477.html