Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Rząd nie reaguje na ukraińską prośbę o sprzedaż broni

Polska

Rząd Polski nie zareagował na ukraińską prośbę o sprzedaż broni. Rzecznik Ministerstwa Obrony Narodowej Jacek Sońta zakomunikował wczoraj wieczorem, że MON jest na bieżąco informowany przez stronę ukraińską o potrzebach armii, a pomoc będzie przedmiotem obrad na szczycie NATO 4 i 5 września. Dodał, że do resortu obrony prośba o sprzedaż broni Ukrainie nie wpłynęła. Formalnych przeszkód w sprzedaży broni Ukrainie przez Polskę nie ma; unijne embargo zostało zniesione 16 lipca.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvn24.pl/tvn24-biznes-i-swiat-ukraina-prosi-polske-o-bron-rzad-czeka-z-odpowiedzia-do-szczytu-nato,461911,s.html

Udostępnij

Poprawkowe egzaminy maturalne dla 71 tys. uczniów

Polska egzamin poprawkowy matura

Poprawkowe egzaminy maturalne z matematyki, języka angielskiego oraz języka polskiego zdawać dziś będzie 71 tys. uczniów. Maturę z matematyki zdawać będzie 60 tys. uczniów, z języka angielskiego 6 tys., a z języka polskiego 5 tys. Sierpniowi maturzyści mają jeszcze szanse na studia, bo znaczna część szkół wyższych nie zakończyła rekrutacji.
Do egzaminów poprawkowych nie może przystąpić 28 tys. maturzystów, którzy nie zdali z dwóch lub więcej przedmiotów. W tym roku, jak pisaliśmy, matury nie zdało w pierwszym terminie 30 procent uczniów.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1213855,Matura-2014-Od-dzis-egzaminy-poprawkowe

Rodzaje ogumienia w wózkach widłowych

Oferty still

Wózki magazynowe mają wśród rodzajów ogumienia opony penumatyczne (pompowane), opony superelastyczne (pełne) i opaski superelastyczne. Opony do wózków można dostać w kolorze czarnym oraz w wersji niebrudzącej (np. zielone, białe lub szare).

Opony pneumatyczne (pompowane)

Wózki widłowe z oponami pneumatycznymi są przeznaczone do intensywnej eksploatacji. Głęboki bieżnik umożliwia przyczepność i trakcję. Diagonalna konstrukcja opon czyni je stabilnymi i bezpiecznymi. Opony są odporne na zużycie i mogą być stosowane nawet w trudnych warunkach eksploatacyjnych. Opony pneumatyczne montowane są do felgi za pomocą dętki i ochraniacza. Przy stosowaniu tego rodzaju ogumienia należy zwrócić uwagę na zachowanie zalecanego przez producenta ciśnienia powietrza. Zapewnia ono poprzeczną stabilność wózka, wytrzymałość, bezpieczeństwo przewożonego towaru i żywotność opon. W kategorii opon penumatycznych rozróżniamy opony diagonalne i radialne. Diagonalne są odporne na uszkodzenia ściany bocznej i są stabilne (oznaczenie opony diagonalnej – 23×9-10). Składają się ze stopki, kordu i bieżnika. Kord i stopka stanowią ochronę kołnierza felgi. Opony radialne dają wysoki komfort jazdy i mają niskie opory toczenia (oznaczenia opony radialnej (23x9R10). Składają się ze stopki, stalowego kordu, opasania i bieżnika. Przeznaczone są do ogólnych zastosowań.

66d0cf3661

Opony superelastyczne (pełne)

Ze względu na swoją konstrukcję, opony superelastyczne są mniej narażone na przebicia niż opony pneumatyczne. Opony superelastyczne wymieniane są na specjalnych prasach hydraulicznych i mają mniejszą amortyzację. W trakcie montażu opon wykorzystywane są: pierścienie stożkowe, specjalistyczne kosze i podstawki. Opona składa się z warstwy bazowej, warstwy amortyzującej, ściany bocznej i bieżnika. Ma niskie opory toczenia. Jest bezobsługowa i ma dużą stabilność statyczną.

Opaski do wózków jezdniowych podnośnikowych

Opaski do wózków wykonywane są z mieszanki gumowej. Są osadzone na stalowej opasce bądź mają stalowy oplot umieszczony wewnątrz gumowej opaski. Ich celem jest zapewnienie większej nośności i stabilności wózka. Mają wytrzymają konstrukcję, dzięki której nadają się do pracy w ciężkich warunkach. Są odporne na pęknięcia i nacięcia. Opaski wykorzystywane są w wózkach, maszynach drogowych i platformach służących przewożeniu ciężkich ładunków.

Zobacz też: Jak koła wpływają na wydajność paleciaka?

 

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1213855,Matura-2014-Od-dzis-egzaminy-poprawkowe