Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Firmy unikają sprawozdań, sądy unikają karania

Gospodarka

Sprawozdanie w Krajowym Rejestrze Sądowym złożyło w ubiegłym roku 57,9 proc. przedsiębiorstw, które miały taki obowiązek, łącznie 154,6 tys. podmiotów gospodarczych. We wcześniejszych latach było podobnie: blisko połowa spółek nie ujawnia danych, które ma obowiązek podać do publicznej wiadomości. Sądy nie reagują na uchylanie się od składania sprawozdań, choć prawo nakazuje im przymusić do złożenia sprawozdań i ukarać tych, którzy się uchylają. Tłumaczą się brakiem pracowników.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.rmf24.pl/ekonomia/news-firmy-unikaja-spowiedzi-i-pokuty,nId,1490117

Udostępnij

Lotos zwiększy wydobycie ropy spod dna Bałtyku

Gospodarka Bank Gospodarstwa Krajowego Bank Pekao koncesja lotos lotos petrobaltic platforma wiertnicza Polskie Inwestycje Rozwojowe ropa

Blisko jedną trzecią obecnej produkcji ropy w Polsce wydobywać będzie Lotos spod dna Bałtyku. Koszt inwestycji ma wynieść 1,8 mld złotych; Polskie Inwestycje Rozwojowe dofinansują projekt kwotą 430 mln, Bank Gospodarstwa Krajowego i Bank Pekao zapewni 660 mln, Lotos Petrobaltic wniesie platformę wiertniczą i koncesję na wydobycie. Eksploatacją bałtyckiego złoża oznaczonego symbolem B8 zajmie się utworzona specjalnie spółka celowa. W 2013 roku Lotos wydobył na Bałtyku 145 tys. ton ropy naftowej i blisko 16 mln m sześc. gazu ziemnego. Złoże B8 pozwoli podwoić tę ilość.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://biznes.trojmiasto.pl/Blisko-18-mld-zl-na-zagospodarowanie-zloza-ropy-na-Baltyku-n82780.html

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://biznes.trojmiasto.pl/Blisko-18-mld-zl-na-zagospodarowanie-zloza-ropy-na-Baltyku-n82780.html