Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

USA: łatwo przenieść broń przez skaner na lotnisku

Nauka i Technologie

Pistolet, amunicję do pistoletu i składany nóż udało się przenieść przez skaner typu zastosowanego na amerykańskich lotniskach, zwanego „nagim skanerem”, informuje ubiegłotygodniowy numer Popular Science. Urządzenie takie pokazuje na ekranie szczegóły budowy anatomicznej człowieka; w 2010, kiedy były instalowane z tego powodu budziły protesty. Amerykanie kupili na eBayu egzemplarz skanera wycofany z lotnisk, wypróbowali go i znaleźli kilka sposobów przeniesienia niebezpiecznych przedmiotów.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://technologie.gazeta.pl/internet/1,104530,16518563,_Nagie_skanery__mialy_bronic_przed_terroryzmem__A.html#TRNajCzytSST

Udostępnij

Chiny: własny system operacyjny za dwa miesiące

Nauka i Technologie linux system operacyjny windows

Windowsa zastąpić ma chiński system operacyjny dla komputerów, który zostanie zaprezentowany w październiku. Prace nad nowym systemem trwają w Chińskiej Akademii Inżynierów pod nadzorem Ministerstwa Infrastruktury i Technik Informacyjnych.
Będzie to druga próba stworzenia chińskiego systemu operacyjnego; w 2000 roku władze chińskie próbowały nakłonić internautów do używania dystrybucji Linuxa nazwanej Red Flag zamiast Windowsa 2000.
Władze prawdopodobnie wprowadzą obowiązek posługiwania się nowym programem operacyjnym, świadczy o tym zakaz przechodzenia na Windowsa 8 obowiązujący w Chinach.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://tech.wp.pl/kat,1009779,title,Chiny-wprowadzaja-wlasny-system-operacyjny,wid,16835468,wiadomosc.html

Promocja konta w PKO BP

Oferty konta bankowe PKO

Wydaj dyszkę! Zgarnij stówkę! PKO Bank Polski walczy o nowych użytkowników. Przygotował on dla wszystkich potencjalnych klientów bardzo atrakcyjną promocję. Zakładając „Konto za zero” i wydając za pomocą aplikacji mobilnej IKO zaledwie 10 złotych można otrzymać premię w wysokości 100 złotych. Posiadacz konta ma dostęp do kilku bardzo przydatnych produktów, takich jak saldo debetowe, lokata terminowa, rachunek oszczędnościowy, pożyczka, czy kredyt odnawialny.

Jak promocja PKO BP – zyskaj 100 złotych wygląda w praktyce?

Do 31 marca 2016 roku należy złożyć wniosek o prowadzenie Konta za Zero w banku PKO BP. Następnie w ciągu 30 dni od wysłania wniosku, trzeba podpisać umowę o Konto. Pozostaje nam jeszcze w ciągu 30 dni od uruchomienia konta, dokonać jednej lub kilku bezgotówkowych operacji (z wyłączeniem operacji dokonywanych online). Zrobimy to w jednym z punktów usługowo-handlowych. Warunkiem jest skorzystanie z mobilnej aplikacji IKO powiązanej z PKO Kontem za Zero i wydanie w ten sposób co najmniej 10 złotych. Premię otrzymamy do 25 czerwca 2016 roku.

Warunek niezbędny do otrzymania tego atrakcyjnego bonusu nie jest zbyt wygórowany. Dlatego wszyscy, którzy zastanawiają się nad założeniem konta i wyborem PKO Banku Polskiego, powinni wziąć pod uwagę tę interesującą zachętę.

Podsumowując, to atrakcyjna zachęta, bowiem warunek konieczny do otrzymania bonusu nie jest wygórowany. Dla klientów którzy szukają obecnie konta i zastanawiają się nad wyborem PKO, będzie to z pewnością dodatkowy argument „za”. Premia jest gwarantowana dla wszystkich klientów, którzy spełnią wymogi regulaminu. Warto jednak się pospieszyć, gdyż pula premii jest ograniczona. Za jednym zamachem można założyć korzystne konto osobiste i zgarnąć 100 złotych kieszonkowego.

Więcej aktualnych promocji w bankach możesz znaleźć w serwisie kontomania.pl

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://tech.wp.pl/kat,1009779,title,Chiny-wprowadzaja-wlasny-system-operacyjny,wid,16835468,wiadomosc.html