Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Vision Express: kara za reklamę wprowadzającą w błąd

Finanse

Firma obiecywała w reklamie trzy pary okularów w cenie jednej pary, w rzeczywistości proponowała klientom tylko zniżkę na zakup drugiej pary okularów, po kupnie pierwszej. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów nałożył za to na sieć salonów optycznych blisko 200 tysięcy złotych kary. Vision Express nie zgadza się z karą, uważając, że informacja o rzeczywistej premii zawarta była w komunikatach reklamowych i odwołał się do sądu.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://gospodarka.dziennik.pl/news/artykuly/467893,uokik-ukaral-vision-express-za-reklamy-wprowadzajace-w-blad.html

Udostępnij

Hazard w Sieci: 6 mln Polaków i martwe prawo

Finanse hazard hazard w sieci martwe prawo zakaz

Około sześciu milionów Polaków, w tym milion nieletnich korzysta z zagranicznych serwisów hazardowych, które są w Polsce nielegalne, wynika z czerwcowych badań firmy Gemius wyspecjalizowanej w analizowaniu Internetu. Wartość obrotów rynku internetowych gier losowych w Polsce zbliża się do 5 mld zł, ale tylko 9 proc. przypada na legalnie działające firmy, reszta to zakazany w Polsce hazard w sieci, wynika z raportu firmy Roland Berger. Polskie prawo zakazuje grać w sieci, czerpać zyski z gier hazardowych. Kary przewidziane są dla organizatorów, jak i uczestników.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://interaktywnie.com/biznes/artykuly/biznes/hazard-online-w-polsce-szara-strefa-to-91-rynku-249051?page=2

Rodzaje ogumienia w wózkach widłowych

Oferty still

Wózki magazynowe mają wśród rodzajów ogumienia opony penumatyczne (pompowane), opony superelastyczne (pełne) i opaski superelastyczne. Opony do wózków można dostać w kolorze czarnym oraz w wersji niebrudzącej (np. zielone, białe lub szare).

Opony pneumatyczne (pompowane)

Wózki widłowe z oponami pneumatycznymi są przeznaczone do intensywnej eksploatacji. Głęboki bieżnik umożliwia przyczepność i trakcję. Diagonalna konstrukcja opon czyni je stabilnymi i bezpiecznymi. Opony są odporne na zużycie i mogą być stosowane nawet w trudnych warunkach eksploatacyjnych. Opony pneumatyczne montowane są do felgi za pomocą dętki i ochraniacza. Przy stosowaniu tego rodzaju ogumienia należy zwrócić uwagę na zachowanie zalecanego przez producenta ciśnienia powietrza. Zapewnia ono poprzeczną stabilność wózka, wytrzymałość, bezpieczeństwo przewożonego towaru i żywotność opon. W kategorii opon penumatycznych rozróżniamy opony diagonalne i radialne. Diagonalne są odporne na uszkodzenia ściany bocznej i są stabilne (oznaczenie opony diagonalnej – 23×9-10). Składają się ze stopki, kordu i bieżnika. Kord i stopka stanowią ochronę kołnierza felgi. Opony radialne dają wysoki komfort jazdy i mają niskie opory toczenia (oznaczenia opony radialnej (23x9R10). Składają się ze stopki, stalowego kordu, opasania i bieżnika. Przeznaczone są do ogólnych zastosowań.

66d0cf3661

Opony superelastyczne (pełne)

Ze względu na swoją konstrukcję, opony superelastyczne są mniej narażone na przebicia niż opony pneumatyczne. Opony superelastyczne wymieniane są na specjalnych prasach hydraulicznych i mają mniejszą amortyzację. W trakcie montażu opon wykorzystywane są: pierścienie stożkowe, specjalistyczne kosze i podstawki. Opona składa się z warstwy bazowej, warstwy amortyzującej, ściany bocznej i bieżnika. Ma niskie opory toczenia. Jest bezobsługowa i ma dużą stabilność statyczną.

Opaski do wózków jezdniowych podnośnikowych

Opaski do wózków wykonywane są z mieszanki gumowej. Są osadzone na stalowej opasce bądź mają stalowy oplot umieszczony wewnątrz gumowej opaski. Ich celem jest zapewnienie większej nośności i stabilności wózka. Mają wytrzymają konstrukcję, dzięki której nadają się do pracy w ciężkich warunkach. Są odporne na pęknięcia i nacięcia. Opaski wykorzystywane są w wózkach, maszynach drogowych i platformach służących przewożeniu ciężkich ładunków.

Zobacz też: Jak koła wpływają na wydajność paleciaka?

 

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://interaktywnie.com/biznes/artykuly/biznes/hazard-online-w-polsce-szara-strefa-to-91-rynku-249051?page=2