Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Bojkot rosyjskich towarów w mediach, ale nie na rynku

Gospodarka

Klienci nie odchodzą w Polsce od rosyjskich firm, choć w mediach społecznościowych trwa intensywna kampania na rzecz bojkotu rosyjskich towarów i marek. Rosyjskie firmy w Polsce twierdzą, że liczba klientów nie spada, potwierdzają to polscy pośrednicy i handlowcy. Nie zmniejszyła się też liczba Polaków jeżdżących na zakupy do obwodu kaliningradzkiego, przede wszystkim po papierosy i paliwo.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://gospodarka.dziennik.pl/news/artykuly/467860,bojkot-rosyjskich-towarow-to-fikcja-firmy-nie-zauwazyly-spadku-sprzedazy.html

Udostępnij

Rosyjska ropa: cena spadła poniżej granicy zachowania PKB

Gospodarka cena eksport produkt krajowy bruto produkt krajowy brutto ropa rosja spadek cen

Spadła cena rosyjskiej ropy Ural crude ze 114 dolarów za baryłkę w lipcu do poniżej 100 dolarów w miniony piątek. Ropa i produkty pochodne stanowią około dwóch trzecich rosyjskiego eksportu. Spadek ceny ropy Ural crude o 10 dolarów na baryłce w ciągu roku oznacza stratę 25 mld dolarów, czyli 1,2 proc. PKB Rosji i obniżkę przychodów rządu o 20 mld dolarów, czyli o 1,0 proc. PKB. Zrównoważenie budżetu Rosji zapewnia cena 105 dolarów za baryłkę.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvp.info/16557514/zle-wiadomosci-dla-rosji-tansza-ropa-moze-pograzyc-gospodarke

Rodzaje ogumienia w wózkach widłowych

Oferty still

Wózki magazynowe mają wśród rodzajów ogumienia opony penumatyczne (pompowane), opony superelastyczne (pełne) i opaski superelastyczne. Opony do wózków można dostać w kolorze czarnym oraz w wersji niebrudzącej (np. zielone, białe lub szare).

Opony pneumatyczne (pompowane)

Wózki widłowe z oponami pneumatycznymi są przeznaczone do intensywnej eksploatacji. Głęboki bieżnik umożliwia przyczepność i trakcję. Diagonalna konstrukcja opon czyni je stabilnymi i bezpiecznymi. Opony są odporne na zużycie i mogą być stosowane nawet w trudnych warunkach eksploatacyjnych. Opony pneumatyczne montowane są do felgi za pomocą dętki i ochraniacza. Przy stosowaniu tego rodzaju ogumienia należy zwrócić uwagę na zachowanie zalecanego przez producenta ciśnienia powietrza. Zapewnia ono poprzeczną stabilność wózka, wytrzymałość, bezpieczeństwo przewożonego towaru i żywotność opon. W kategorii opon penumatycznych rozróżniamy opony diagonalne i radialne. Diagonalne są odporne na uszkodzenia ściany bocznej i są stabilne (oznaczenie opony diagonalnej – 23×9-10). Składają się ze stopki, kordu i bieżnika. Kord i stopka stanowią ochronę kołnierza felgi. Opony radialne dają wysoki komfort jazdy i mają niskie opory toczenia (oznaczenia opony radialnej (23x9R10). Składają się ze stopki, stalowego kordu, opasania i bieżnika. Przeznaczone są do ogólnych zastosowań.

66d0cf3661

Opony superelastyczne (pełne)

Ze względu na swoją konstrukcję, opony superelastyczne są mniej narażone na przebicia niż opony pneumatyczne. Opony superelastyczne wymieniane są na specjalnych prasach hydraulicznych i mają mniejszą amortyzację. W trakcie montażu opon wykorzystywane są: pierścienie stożkowe, specjalistyczne kosze i podstawki. Opona składa się z warstwy bazowej, warstwy amortyzującej, ściany bocznej i bieżnika. Ma niskie opory toczenia. Jest bezobsługowa i ma dużą stabilność statyczną.

Opaski do wózków jezdniowych podnośnikowych

Opaski do wózków wykonywane są z mieszanki gumowej. Są osadzone na stalowej opasce bądź mają stalowy oplot umieszczony wewnątrz gumowej opaski. Ich celem jest zapewnienie większej nośności i stabilności wózka. Mają wytrzymają konstrukcję, dzięki której nadają się do pracy w ciężkich warunkach. Są odporne na pęknięcia i nacięcia. Opaski wykorzystywane są w wózkach, maszynach drogowych i platformach służących przewożeniu ciężkich ładunków.

Zobacz też: Jak koła wpływają na wydajność paleciaka?

 

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvp.info/16557514/zle-wiadomosci-dla-rosji-tansza-ropa-moze-pograzyc-gospodarke