Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Przybywa miast, ubywa mieszkańców

Polska

Pięć wsi stało się miastami w tym roku, dzięki temu mamy już w Polsce 913 miast. Średnio rocznie przybywają cztery nowe. Nowopowstałe miasta mają po kilka tysięcy mieszkańców. Choć miast przybywa, liczba Polaków mieszkających w nich spada, bo wyludniają się duże miasta. Od 2000 roku liczba mieszkańców miast spadła w Polsce o 600 tysięcy osób.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://forsal.pl/artykuly/817311,w-ciagu-28-lat-w-polsce-powstalo-100-malych-miast.html

Udostępnij

Wolno jechać motocyklem z prawem jazdy na samochód

Polska

Bez specjalnego egzaminu może od dziś jeździć motocyklem o pojemności do 125 centymetrów sześciennych każdy, kto dłużej niż trzy lata ma samochodowe prawo jazdy. Dotąd przepis ten dotyczył tylko motorowerów i skuterów o pojemności do 50 cm sześciennych. Nowelizacja prawa o ruchu drogowym, która wprowadza ten przepis zezwala ponadto na zdawanie egzaminu w tym samym aucie, którym kandydat uczył się jazdy, ale wprowadza za to obowiązek wykazania się „umiejętnością energooszczędnego poruszania się pojazdem po drodze”.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.nto.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20140824/KRAJSWIAT/140829775

Promocja konta w PKO BP

Oferty konta bankowe PKO

Wydaj dyszkę! Zgarnij stówkę! PKO Bank Polski walczy o nowych użytkowników. Przygotował on dla wszystkich potencjalnych klientów bardzo atrakcyjną promocję. Zakładając „Konto za zero” i wydając za pomocą aplikacji mobilnej IKO zaledwie 10 złotych można otrzymać premię w wysokości 100 złotych. Posiadacz konta ma dostęp do kilku bardzo przydatnych produktów, takich jak saldo debetowe, lokata terminowa, rachunek oszczędnościowy, pożyczka, czy kredyt odnawialny.

Jak promocja PKO BP – zyskaj 100 złotych wygląda w praktyce?

Do 31 marca 2016 roku należy złożyć wniosek o prowadzenie Konta za Zero w banku PKO BP. Następnie w ciągu 30 dni od wysłania wniosku, trzeba podpisać umowę o Konto. Pozostaje nam jeszcze w ciągu 30 dni od uruchomienia konta, dokonać jednej lub kilku bezgotówkowych operacji (z wyłączeniem operacji dokonywanych online). Zrobimy to w jednym z punktów usługowo-handlowych. Warunkiem jest skorzystanie z mobilnej aplikacji IKO powiązanej z PKO Kontem za Zero i wydanie w ten sposób co najmniej 10 złotych. Premię otrzymamy do 25 czerwca 2016 roku.

Warunek niezbędny do otrzymania tego atrakcyjnego bonusu nie jest zbyt wygórowany. Dlatego wszyscy, którzy zastanawiają się nad założeniem konta i wyborem PKO Banku Polskiego, powinni wziąć pod uwagę tę interesującą zachętę.

Podsumowując, to atrakcyjna zachęta, bowiem warunek konieczny do otrzymania bonusu nie jest wygórowany. Dla klientów którzy szukają obecnie konta i zastanawiają się nad wyborem PKO, będzie to z pewnością dodatkowy argument „za”. Premia jest gwarantowana dla wszystkich klientów, którzy spełnią wymogi regulaminu. Warto jednak się pospieszyć, gdyż pula premii jest ograniczona. Za jednym zamachem można założyć korzystne konto osobiste i zgarnąć 100 złotych kieszonkowego.

Więcej aktualnych promocji w bankach możesz znaleźć w serwisie kontomania.pl

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.nto.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20140824/KRAJSWIAT/140829775