Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Chiny: władze zamknęły festiwal filmowy w dniu otwarcia

Świat

Policja zablokowała wczoraj dostęp do dzielnicy Songzhuang, w której miała się odbywać 11 edycja Beijing Independent Film Festival, a grupy cywilów atakowały ludzi próbujących to filmować lub fotografować. Od kilku dni organizatorzy festiwalu dostawali ostrzeżenia od władz, a w piątek dwóch z nich zostało aresztowanych. Festiwal niezależnego kina, na którym pokazywane są nieocenzurowane filmy był w poprzednich latach zwalczany przez władze chińskie, ale najczęściej przez odcinanie prądu.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.polska-azja.pl/2014/08/24/pekinski-festiwal-kina-niezaleznego-zamkniety-przez-wladze/

Udostępnij

Demokratyczna Republika Konga: nie tylko ebola

Świat ebola epidemia kongo wirus

Wirusowa choroba o objawach przypominających gorączkę krwotoczną, ktorą zaraziło się do piątku w Kongo ponad 600 osób nie jest gorączką krwotoczną Ebola, poinformowała Światowa Organizacja Zdrowia. Według piątkowego komunikatu WHO jest to krwotoczne zapalenie przewodu pokarmowego, choroba, która wywołuje śmierć 12 proc. chorych, a nie 60 jak wirus Ebola. W Demokratycznej Republice Konga służby medyczne zanotowały jednak dwie osoby zakażone wirusem Ebola, który pojawiał się tam już sześć razy od jego odkrycia w 1976 roku.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.medexpress.pl/start/dwie-epidemie-w-demokratycznej-republice-konga/48490/

Rodzaje ogumienia w wózkach widłowych

Oferty still

Wózki magazynowe mają wśród rodzajów ogumienia opony penumatyczne (pompowane), opony superelastyczne (pełne) i opaski superelastyczne. Opony do wózków można dostać w kolorze czarnym oraz w wersji niebrudzącej (np. zielone, białe lub szare).

Opony pneumatyczne (pompowane)

Wózki widłowe z oponami pneumatycznymi są przeznaczone do intensywnej eksploatacji. Głęboki bieżnik umożliwia przyczepność i trakcję. Diagonalna konstrukcja opon czyni je stabilnymi i bezpiecznymi. Opony są odporne na zużycie i mogą być stosowane nawet w trudnych warunkach eksploatacyjnych. Opony pneumatyczne montowane są do felgi za pomocą dętki i ochraniacza. Przy stosowaniu tego rodzaju ogumienia należy zwrócić uwagę na zachowanie zalecanego przez producenta ciśnienia powietrza. Zapewnia ono poprzeczną stabilność wózka, wytrzymałość, bezpieczeństwo przewożonego towaru i żywotność opon. W kategorii opon penumatycznych rozróżniamy opony diagonalne i radialne. Diagonalne są odporne na uszkodzenia ściany bocznej i są stabilne (oznaczenie opony diagonalnej – 23×9-10). Składają się ze stopki, kordu i bieżnika. Kord i stopka stanowią ochronę kołnierza felgi. Opony radialne dają wysoki komfort jazdy i mają niskie opory toczenia (oznaczenia opony radialnej (23x9R10). Składają się ze stopki, stalowego kordu, opasania i bieżnika. Przeznaczone są do ogólnych zastosowań.

66d0cf3661

Opony superelastyczne (pełne)

Ze względu na swoją konstrukcję, opony superelastyczne są mniej narażone na przebicia niż opony pneumatyczne. Opony superelastyczne wymieniane są na specjalnych prasach hydraulicznych i mają mniejszą amortyzację. W trakcie montażu opon wykorzystywane są: pierścienie stożkowe, specjalistyczne kosze i podstawki. Opona składa się z warstwy bazowej, warstwy amortyzującej, ściany bocznej i bieżnika. Ma niskie opory toczenia. Jest bezobsługowa i ma dużą stabilność statyczną.

Opaski do wózków jezdniowych podnośnikowych

Opaski do wózków wykonywane są z mieszanki gumowej. Są osadzone na stalowej opasce bądź mają stalowy oplot umieszczony wewnątrz gumowej opaski. Ich celem jest zapewnienie większej nośności i stabilności wózka. Mają wytrzymają konstrukcję, dzięki której nadają się do pracy w ciężkich warunkach. Są odporne na pęknięcia i nacięcia. Opaski wykorzystywane są w wózkach, maszynach drogowych i platformach służących przewożeniu ciężkich ładunków.

Zobacz też: Jak koła wpływają na wydajność paleciaka?

 

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.medexpress.pl/start/dwie-epidemie-w-demokratycznej-republice-konga/48490/