Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Konwój przywiózł zaopatrzenie dla wojsk, wywiózł maszyny

Świat

Nie trafiła do ludności cywilnej pomoc humanitarna z rosyjskiego konwoju, twierdzi Czerwony Krzyż. Wszystko zabrały promoskiewskie oddziały walczące z Ukrainą. Przed powrotem ciężarówki zostały wypełnione maszynami i urządzeniami z fabryki „Topaz” w Ługańsku, produkującej wojskowe systemy radarowe i z fabryki amunicji w Doniecku, informują władze Ukrainy. Konwój był bardzo udany – oświadczył minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow i zapowiedział, że Rosja wyśle następne konwoje.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.wprost.pl/ar/464692/Lawrow-Wyslemy-na-Ukraine-kolejne-konwoje/

Udostępnij

Palestyńczycy z Libanu zaatakowali Izrael rakietą

Świat atak rakietowy hamas Izrael liban Palestyna strefa gazy

Rakieta wystrzelona z Libanu wybuchła w Górnej Galilei w północnym Izraelu. Według źródeł w libańskich służbach bezpieczeństwa rakieta wystrzelono została ze wsi Dheira w południowym Libanie, oddalonej około 3 km od granicy z Izraelem. Zdaniem izraelskiego wywiadu rakietę wystrzelili członkowie niewielkiego ugrupowania Palestyńczyków stale mieszkających w Libanie. Przed miesiącem z tej samej okolicy w kierunku Izraela zostało wystrzelonych 9 rakiet. Trwająca od ponad miesiąca akcja w Strefie Gazy ma za cel przerwanie ostrzału rakietami terytorium Izraela. W trakcie ostatnich rozmów o zawieszeniu broni kontrolujące Strefę Gazy zbrojne ugrupowanie Hamas odmówiło przerwania bombardowań Izraela rakietami.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-rakieta-z-libanu-uderzyla-w-izrael-znak-solidarnosci,nId,1489387#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

Polacy trzymają pieniądze w domu. Lokaty oferują 5% w skali roku.

Oferty Bank BPH deflacja getin bank idea bank inflacja lokata happy lokata komfort oszczędzania lokata na start lokaty lokaty 2015 oszczędzanie pieniędzy

Średnia wartość oszczędności Polaka to 14.000 zł, ponad połowę wszystkich oszczędności Polaków ma grupa 10% najbogatszych a ponad 60% ludzi nie ma żadnych oszczędności, wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Banku Millenium.

Mniej niż 10% Polaków trzymających oszczędności w bankach korzysta z lokat, większość oszczędności jest przechowywana na niżej oprocentowanych kontach oszczędnościowych lub na kontach bez żadnego oprocentowania a 35% z nas trzyma oszczędności w domu w gotówce. Tymczasem na rynku jest sporo lokat dających 5% w skali roku co przy zerowej inflacji oznacza realne oprocentowanie na poziomie 5%. Przedstawiamy kilka takich ofert:

Idea Bank – Lokata Happy

 • oprocentowanie: 5,00% w skali roku
 • minimalny czas: 3 miesiące
 • minimalna kwota: 1000 zł
 • nie trzeba mieć konta osobistego w Idea Bank
 • dostępna przez Internet

Bank BPH – Lokata Komfort Oszczędzania

 • oprocentowanie: 5,00% w skali roku
 • czas trwania: 6 miesięcy
 • oferta dostępna z jednorazową inwestycją w ubezpieczeniowy fundusz kapitałowy
 • dodatkowo 3% na Koncie Oszczędnościowym dla środków do 50 000 zł

Getin Bank – Lokata na Start

 • oprocentowanie: 4,50% w skali roku
 • minimalny czas: 2 miesiące
 • minimalna kwota: 500 zł
 • zrywając lokatę przed czasem nie tracimy odsetek
 • dostępna przez Internet

Deflacja to przeciwieństwo inflacji, czyli spadek przeciętnego poziomu cen w gospodarce: za daną kwotę możemy kupić więcej produktów i usług. Deflacja przekłada się na wzrost siły nabywczej pieniądza, odsuwania w czasie zakupów oraz zmniejszenia opłacalności produkcji. Obecnie deflacja wiąże się przeważnie ze stagnacją gospodarczą, a ekonomiści za optymalną uważają niewielką inflację. Czytaj więcej o: deflacja».

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-rakieta-z-libanu-uderzyla-w-izrael-znak-solidarnosci,nId,1489387#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox