Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Palestyńczycy z Libanu zaatakowali Izrael rakietą

Świat

Rakieta wystrzelona z Libanu wybuchła w Górnej Galilei w północnym Izraelu. Według źródeł w libańskich służbach bezpieczeństwa rakieta wystrzelono została ze wsi Dheira w południowym Libanie, oddalonej około 3 km od granicy z Izraelem. Zdaniem izraelskiego wywiadu rakietę wystrzelili członkowie niewielkiego ugrupowania Palestyńczyków stale mieszkających w Libanie. Przed miesiącem z tej samej okolicy w kierunku Izraela zostało wystrzelonych 9 rakiet. Trwająca od ponad miesiąca akcja w Strefie Gazy ma za cel przerwanie ostrzału rakietami terytorium Izraela. W trakcie ostatnich rozmów o zawieszeniu broni kontrolujące Strefę Gazy zbrojne ugrupowanie Hamas odmówiło przerwania bombardowań Izraela rakietami.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-rakieta-z-libanu-uderzyla-w-izrael-znak-solidarnosci,nId,1489387#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

Udostępnij

Ukraina: symboliczny przyjazd kanclerz Angeli Merkel

Świat angela merkel Arsenij Jaceniuk Niemcy Petro Poroszenko rosja ukraina władimir putin

i symboliczny wyjazd ciężarówek rosyjskiego konwoju. Symboliczny charakter ma dzisiejsza wizyta kanclerz Niemiec Angeli Merkel w Kijowie w przeddzień Dnia Niepodległości Ukrainy , piszą komentatorzy polityczni. Kanclerz Merkel spotka się z prezydentem Ukrainy Petrem Poroszenką i premierem Arsenijem Jaceniukiem. W czasie przyjazdu Angeli Merkel do Kijowa agencje prasowe podały informację, że do Rosji wróciły pierwsze ciężarówki z konwoju, który wczoraj wjechał był na Ukrainę wbrew woli władz z Kijowa, a na rozkaz Prezydenta Putina.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.deon.pl/wiadomosci/swiat/art,18528,ukraina-angela-merkel-juz-w-kijowie.html

Banki walczą o klientów. Konto kosztuje mniej niż 0zł.

Oferty Alior Bank bank Bank BPH Bank Gospodarki Żywnościowej Bank Pekao bank zachodni wbk bankomat Citi Bank Handlowy konto osobiste oddział banku ranking

Banki przetrwały kryzys i walczą o nowych klientów. W ciągu roku konto zmienia 5% Polaków, to największy odsetek wśród 27 badanych krajów, podaje firma Bain & Company. Dla 65% z nas najważniejszym kryterium wyboru jest wysokość opłat za prowadzenie konta, ponad 40% badanych przy wyborze kieruje się dodatkowo dostępnością bankomatów i oddziałów banku, na decyzję mają też wpływ opinie znajomych i premie za założenie konta, dane pochodzą z raportu Millward Brown zamówionego przez Getin Bank.

Banki, do których w pierwszej połowie 2014 przeszło najwięcej klientów to kolejno:

1. Alior Bank (343.000 nowych kont)  oferujący „Konto osobiste PLN” i „Konto rozsądne” ze zwrotem 3% płatności kartą w sklepach spożywczych i supermarketach.

2. Getin Bank (177.000 nowych kont) oferujący „Konto Aktywna Karta PLN”

3. mBank (164.000 kont) z „Kontem osobistym z bonusem” oferującym bonus 100zł za założenie konta i brak opłat za konto i za kartę.

4. BZWBK (158.000 kont)

5. ING (154.000 kont) oferujący „Konto z Lwem Direct PLN” z bezpłatnym prowadzeniem konta i korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce.

6. Pekao SA (132.000 kont)

7. PKO BP (103.000 kont)

8. Raiffeisen Bank (49.000 kont)

9. Bank Millenium (43.000 kont) oferujący „Konto 360°” z bezpłatnym prowadzeniem konta, korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce i za granicą, bezpłatnymi przelewami i kartą płatniczą.

10. BGŻ (30.000 kont)

Największym przegranym jest Credit Agricole, liczba kont w tym banku zmalała o 108.000, kolejne od końca są Eurobank (spadek o 64.000 kont), Citi Handlowy (spadek o 60.000 kont) i Bank Pocztowy (53.000 kont na minusie).

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.deon.pl/wiadomosci/swiat/art,18528,ukraina-angela-merkel-juz-w-kijowie.html