Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Zabłądziły europejskie satelity w rosyjskiej rakiecie

Nauka i Technologie

Nie trafiły na orbitę dwa nowe satelity unijnego programu nawigacji satelitarnej Galileo. Rakieta nośna Sojuz, która wyniosła je w kosmos, wystartowała z europejskiego kosmodromu w pobliżu Kourou w Gujanie Francuskiej w piątek ok. godz. 14.30 czasu polskiego. Satelity oddzieliły się od rakiety niżej niż przewidywał plan. Program Galileo jest systemem nawigacji satelitarnej, który ma konkurować z amerykańskim Global Positioning System (GPS) i rosyjskim GLONASS. Do końca tego roku miało ich być 16, a jest 6, w tym dwie na błędnej orbicie. Docelowo na orbicie ma krążyć 30 satelitów.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1212035,Nowe-satelity-Galileo-trafily-na-zla-orbite

Udostępnij

Torqway: rewolucyjny polski pojazd napędzany siłą rąk

Nauka i Technologie INPEX patent pojazd torqway wynalazek

Najlepszym Wynalazkiem z Europy wybrany został na Światowych Targów Wynalazczości i Innowacyjności INPEX w Pittsburgu jednoosobowy pojazd skonstruowany przez Andrzeja Sobolewskiego z Torunia i jego syna, pisze dziś Gazeta Pomorska. Targi skończyły się przed dwoma miesiącami. Na początku przyszłego roku ma powstać pierwsze sto pojazdów. Napędzany siła rąk Torqway jest opatentowany w Polsce i 11 krajach.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.pomorska.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20140823/TORUN01/140829799

Samochód skończył żywot? Co zrobić?

Oferty akcesoria samochodowe auto samochód

Tak to już bywa, że pewnego dnia po latach wiernej służby Twój ukochany samochód omawia posłuszeństwa.

Wizyta u mechanika zdradza wszystko- za koszta naprawy przyjdzie Ci słono zapłacić, a to przecież nie jedyny wydatek w tym miesiącu. Żadne narzędzia samochodowe już nie pomogą, choć tutaj można porównać oferty. W jeszcze gorszej opcji samochód do niczego już się nie nadaje i jedyne co z niego wyciągniesz to zysk ze złomowania. A trzeba przecież jakoś dojechać do pracy i odwieść dzieciaki do szkoły. Czujesz nóż na gardle, a decyzja musi być podjęta jak najszybciej. Skąd więc wziąć pieniądze?

Rozwiązaniem może być pożyczka na samochód. Może i Ty skorzystasz z takiego wyjścia? Przejrzyj oferty banków i wybierz i ta najkorzystniejszą dla siebie pożyczkę. Na samochód warto wydać pieniądze, ponieważ oszczędzanie na częściach i wykonaniu może obrócić się przeciwko nam. Pożyczka na samochód w zaufanym banku nie musi wiązać się z ryzykiem a regularne spłaty to podstawa dobrej relacji z bankiem.

Pracownicy banku to doświadczeni życiowo ludzie i doskonale wiedzą, że w naszym życiu zdarzają się takie nieoczekiwane wypadki. Bez wydawania sądów udzielą Ci pożyczki na samochód i będą trzymać kciuki za pozytywne rozwiązanie Twojego problemu.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.pomorska.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20140823/TORUN01/140829799