Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

We wrześniu Unia Europejska osłabi odkurzacze

Nieistotne

Zakaz produkcji i sprzedaży odkurzaczy o mocy wyższej niż 1600 W wprowadzony będzie od września we wszystkich krajach Unii Europejskiej, nakazuje dyrektywa Komisji Europejskiej nr 666/2013. Od 2017 roku odkurzacze nie będą mogły być mocniejsze niż 900 W. Uzasadnieniem dyrektywy jest wielkie zużycie energii elektrycznej w UE. W 2005 roku wynosiło w Unii Europejskiej 18 Twh i według przewidywań bez zastosowania ograniczeń miało wzrosnąć do 34 TWh w 2020 r.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://finanse.wp.pl/kat,1033691,title,Unia-obniza-moc,wid,16832177,wiadomosc.html?ticaid=11350c

Udostępnij

Ługańsk: separatyści zamordowali honorowego konsula Litwy

Nieistotne konsul litwa morderstwo separatyści ukraina

Honorowy konsul Litwy Mykola Zelenec został zastrzelony, poinformował dziś ambasador Litwy na Ukrainie Petras Vaaaitekunas. Konsul najpierw został porwany przez separatystów i co najmniej 12 dni przetrzymywany w niewoli, a następnie zastrzelony. Dokładny czas i okoliczności morderstwa nie są na razie znane. Agencja AFP podała, że od początku konfliktu we wschodniej Ukrainie promoskiewscy separatyści uprowadzili kilkaset osób uznanych przez nich za podejrzane.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wiadomosci.dziennik.pl/swiat/artykuly/467763,w-lugansku-na-ukrainie-zostal-zamordowany-honorowy-konsul-litwy-mykola-zelenec.html

Rodzaje ogumienia w wózkach widłowych

Oferty still

Wózki magazynowe mają wśród rodzajów ogumienia opony penumatyczne (pompowane), opony superelastyczne (pełne) i opaski superelastyczne. Opony do wózków można dostać w kolorze czarnym oraz w wersji niebrudzącej (np. zielone, białe lub szare).

Opony pneumatyczne (pompowane)

Wózki widłowe z oponami pneumatycznymi są przeznaczone do intensywnej eksploatacji. Głęboki bieżnik umożliwia przyczepność i trakcję. Diagonalna konstrukcja opon czyni je stabilnymi i bezpiecznymi. Opony są odporne na zużycie i mogą być stosowane nawet w trudnych warunkach eksploatacyjnych. Opony pneumatyczne montowane są do felgi za pomocą dętki i ochraniacza. Przy stosowaniu tego rodzaju ogumienia należy zwrócić uwagę na zachowanie zalecanego przez producenta ciśnienia powietrza. Zapewnia ono poprzeczną stabilność wózka, wytrzymałość, bezpieczeństwo przewożonego towaru i żywotność opon. W kategorii opon penumatycznych rozróżniamy opony diagonalne i radialne. Diagonalne są odporne na uszkodzenia ściany bocznej i są stabilne (oznaczenie opony diagonalnej – 23×9-10). Składają się ze stopki, kordu i bieżnika. Kord i stopka stanowią ochronę kołnierza felgi. Opony radialne dają wysoki komfort jazdy i mają niskie opory toczenia (oznaczenia opony radialnej (23x9R10). Składają się ze stopki, stalowego kordu, opasania i bieżnika. Przeznaczone są do ogólnych zastosowań.

66d0cf3661

Opony superelastyczne (pełne)

Ze względu na swoją konstrukcję, opony superelastyczne są mniej narażone na przebicia niż opony pneumatyczne. Opony superelastyczne wymieniane są na specjalnych prasach hydraulicznych i mają mniejszą amortyzację. W trakcie montażu opon wykorzystywane są: pierścienie stożkowe, specjalistyczne kosze i podstawki. Opona składa się z warstwy bazowej, warstwy amortyzującej, ściany bocznej i bieżnika. Ma niskie opory toczenia. Jest bezobsługowa i ma dużą stabilność statyczną.

Opaski do wózków jezdniowych podnośnikowych

Opaski do wózków wykonywane są z mieszanki gumowej. Są osadzone na stalowej opasce bądź mają stalowy oplot umieszczony wewnątrz gumowej opaski. Ich celem jest zapewnienie większej nośności i stabilności wózka. Mają wytrzymają konstrukcję, dzięki której nadają się do pracy w ciężkich warunkach. Są odporne na pęknięcia i nacięcia. Opaski wykorzystywane są w wózkach, maszynach drogowych i platformach służących przewożeniu ciężkich ładunków.

Zobacz też: Jak koła wpływają na wydajność paleciaka?

 

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wiadomosci.dziennik.pl/swiat/artykuly/467763,w-lugansku-na-ukrainie-zostal-zamordowany-honorowy-konsul-litwy-mykola-zelenec.html