Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Torqway: rewolucyjny polski pojazd napędzany siłą rąk

Nauka i Technologie

Najlepszym Wynalazkiem z Europy wybrany został na Światowych Targów Wynalazczości i Innowacyjności INPEX w Pittsburgu jednoosobowy pojazd skonstruowany przez Andrzeja Sobolewskiego z Torunia i jego syna, pisze dziś Gazeta Pomorska. Targi skończyły się przed dwoma miesiącami. Na początku przyszłego roku ma powstać pierwsze sto pojazdów. Napędzany siła rąk Torqway jest opatentowany w Polsce i 11 krajach.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.pomorska.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20140823/TORUN01/140829799

Udostępnij

Wywiad prosi internautów o obronę firmy przed hakerami

Nauka i Technologie cyberatak gra hakerzy Internet kontrwywiad wielka brytania wywiad

Pracujący dla brytyjskiego wywiadu ośrodek nasłuchowy GCHQ ogłosił grę w obronę fikcyjnej firmy produkującej sprzęt wojskowy przed cyberatakiem. Zabawa ma formę rozgrywek, finalistów czeka walka w internecie z zawodowym pracownikiem kontrwywiadu internetowego, ośrodek obiecuje też najlepszym możliwość zatrudnienia. Taki sposób szukania oryginalnych pomysłów i kandydatów na twórczych pracowników stosowały już kontrwywiady i siły zbrojne różnych krajów.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.rmf24.pl/ciekawostki/news-brytyjski-wywiad-zaprasza-do-zabawy-w-cyberwojne,nId,1489197#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

Rodzaje ogumienia w wózkach widłowych

Oferty still

Wózki magazynowe mają wśród rodzajów ogumienia opony penumatyczne (pompowane), opony superelastyczne (pełne) i opaski superelastyczne. Opony do wózków można dostać w kolorze czarnym oraz w wersji niebrudzącej (np. zielone, białe lub szare).

Opony pneumatyczne (pompowane)

Wózki widłowe z oponami pneumatycznymi są przeznaczone do intensywnej eksploatacji. Głęboki bieżnik umożliwia przyczepność i trakcję. Diagonalna konstrukcja opon czyni je stabilnymi i bezpiecznymi. Opony są odporne na zużycie i mogą być stosowane nawet w trudnych warunkach eksploatacyjnych. Opony pneumatyczne montowane są do felgi za pomocą dętki i ochraniacza. Przy stosowaniu tego rodzaju ogumienia należy zwrócić uwagę na zachowanie zalecanego przez producenta ciśnienia powietrza. Zapewnia ono poprzeczną stabilność wózka, wytrzymałość, bezpieczeństwo przewożonego towaru i żywotność opon. W kategorii opon penumatycznych rozróżniamy opony diagonalne i radialne. Diagonalne są odporne na uszkodzenia ściany bocznej i są stabilne (oznaczenie opony diagonalnej – 23×9-10). Składają się ze stopki, kordu i bieżnika. Kord i stopka stanowią ochronę kołnierza felgi. Opony radialne dają wysoki komfort jazdy i mają niskie opory toczenia (oznaczenia opony radialnej (23x9R10). Składają się ze stopki, stalowego kordu, opasania i bieżnika. Przeznaczone są do ogólnych zastosowań.

66d0cf3661

Opony superelastyczne (pełne)

Ze względu na swoją konstrukcję, opony superelastyczne są mniej narażone na przebicia niż opony pneumatyczne. Opony superelastyczne wymieniane są na specjalnych prasach hydraulicznych i mają mniejszą amortyzację. W trakcie montażu opon wykorzystywane są: pierścienie stożkowe, specjalistyczne kosze i podstawki. Opona składa się z warstwy bazowej, warstwy amortyzującej, ściany bocznej i bieżnika. Ma niskie opory toczenia. Jest bezobsługowa i ma dużą stabilność statyczną.

Opaski do wózków jezdniowych podnośnikowych

Opaski do wózków wykonywane są z mieszanki gumowej. Są osadzone na stalowej opasce bądź mają stalowy oplot umieszczony wewnątrz gumowej opaski. Ich celem jest zapewnienie większej nośności i stabilności wózka. Mają wytrzymają konstrukcję, dzięki której nadają się do pracy w ciężkich warunkach. Są odporne na pęknięcia i nacięcia. Opaski wykorzystywane są w wózkach, maszynach drogowych i platformach służących przewożeniu ciężkich ładunków.

Zobacz też: Jak koła wpływają na wydajność paleciaka?

 

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.rmf24.pl/ciekawostki/news-brytyjski-wywiad-zaprasza-do-zabawy-w-cyberwojne,nId,1489197#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox