Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Pomoc UE: za mało, za późno i źle rozdzielona

Finanse

Polscy producenci jabłek i gruszek dostać mają 82 mln euro, na pozostałe produkty Unia Europejska przeznaczyła 43 miliony. Polska protestuje nie tylko przeciw niskiej kwocie, nie pozostającej w żadnym związku z rzeczywistymi stratami, ale też przeciw podziałowi pomocy na dwie kwoty nie pozwalającemu rozdzielać jej według rzeczywistych potrzeb. Termin obowiązywania wsparcia też został niekorzystnie wyznaczony, UE zapisała, że zaczyna się 18 sierpnia, Polska żąda uznania 1 sierpnia za datę wsparcia.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://forsal.pl/artykuly/817312,bruksela-dzieli-pieniadze-dla-rolnikow-polska-zglasza-sprzeciw.html

Udostępnij

UOKiK: roczne śledztwo wykryło brak formularza

Finanse kara lama gold odstąpienie od umowy Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów

57 tys. 613 zł kary za niezgodne z prawem praktyki nałożył na spółkę Lama Gold, która sprzedaje pościel wełnianą przez Internet i na pokazach organizowanych w świetlicach i domach kultury Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Komplet pościeli sprzedawanej przez spółkę kosztuje 1000 zł. Urząd wszczął śledztwo przeciw spółce w sierpniu 2013 roku po licznych skargach od klientów. Roczne śledztwo wykazało, że spółka nie udostępnia klientom formularza odstąpienia od umowy. Oprócz nałożenia kary, urząd zarządził więc, że formularz należy klientom dostarczać. Ukarana spółka odwołała się do Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/42/273/Artykul/1210980,UOKiK-57-tys-zl-kary-dla-firmy-sprzedajacej-posciel-na-pokazach

Samochód skończył żywot? Co zrobić?

Oferty akcesoria samochodowe auto samochód

Tak to już bywa, że pewnego dnia po latach wiernej służby Twój ukochany samochód omawia posłuszeństwa.

Wizyta u mechanika zdradza wszystko- za koszta naprawy przyjdzie Ci słono zapłacić, a to przecież nie jedyny wydatek w tym miesiącu. Żadne narzędzia samochodowe już nie pomogą, choć tutaj można porównać oferty. W jeszcze gorszej opcji samochód do niczego już się nie nadaje i jedyne co z niego wyciągniesz to zysk ze złomowania. A trzeba przecież jakoś dojechać do pracy i odwieść dzieciaki do szkoły. Czujesz nóż na gardle, a decyzja musi być podjęta jak najszybciej. Skąd więc wziąć pieniądze?

Rozwiązaniem może być pożyczka na samochód. Może i Ty skorzystasz z takiego wyjścia? Przejrzyj oferty banków i wybierz i ta najkorzystniejszą dla siebie pożyczkę. Na samochód warto wydać pieniądze, ponieważ oszczędzanie na częściach i wykonaniu może obrócić się przeciwko nam. Pożyczka na samochód w zaufanym banku nie musi wiązać się z ryzykiem a regularne spłaty to podstawa dobrej relacji z bankiem.

Pracownicy banku to doświadczeni życiowo ludzie i doskonale wiedzą, że w naszym życiu zdarzają się takie nieoczekiwane wypadki. Bez wydawania sądów udzielą Ci pożyczki na samochód i będą trzymać kciuki za pozytywne rozwiązanie Twojego problemu.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/42/273/Artykul/1210980,UOKiK-57-tys-zl-kary-dla-firmy-sprzedajacej-posciel-na-pokazach