Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Ebola w Afryce: rośnie wciąż liczba zachorowań i zgonów

Świat

Wzrosła do 1472 osób liczba zarejestrowanych zgonów na gorączkę krwotoczną Ebola w Afryce Zachodniej, a 142 nowe osoby zachorowały. Na gorączkę krwotoczną umiera w Afryce połowa zarażonych, a metoda leczenia wciąż nie została opracowana, choć powiodły się próby leczenia eksperymentalnym lekiem nazwanym Zmapp dwóch osób w klinice Uniwersytetu Emory w Atlancie.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://zdrowie.dziennik.pl/aktualnosci/artykuly/467764,who-juz-ponad-1400-ofiar-eboli.html

Udostępnij

Wojna na Ukrainie: Rosja eskaluje, zachód potępia

Świat angela merkel barack obama komunikat rosja separatyści ukraina wojna

Dotarły do Ługańska wszystkie samochody ciężarowe z konwoju rosyjskiej pomocy humanitarnej dla południowych i wschodnich terenów Ukrainy – poinformowała wczoraj wieczorem agencja ITAR-TASS. Agencja nie wykluczyła, że cześć pomocy zostanie przewieziona do Donieckiej Republiki Ludowej (DRL), nie poinformowała również, co stanie się z 300. ciężarówkami i nieznanym z liczby personelem konwoju. Kanclerz Angela Merkel i prezydent Barack Obama odbyli nocną rozmowę telefoniczną i wydali komunikat, w którym potępili koncentrowanie rosyjskich wojsk na granicy Rosji z Ukrainą, ostrzał artyleryjski terytorium ukraińskiego oraz wysłanie konwoju z pomocą humanitarną bez zgody władz Ukrainy.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.rmf24.pl/raport-ukraina/fakty/news-nocne-rozmowy-obamy-i-merkel-konwoj-musi-opuscic-ukraine,nId,1489205

Banki walczą o klientów. Konto kosztuje mniej niż 0zł.

Oferty Alior Bank bank Bank BPH Bank Gospodarki Żywnościowej Bank Pekao bank zachodni wbk bankomat Citi Bank Handlowy konto osobiste oddział banku ranking

Banki przetrwały kryzys i walczą o nowych klientów. W ciągu roku konto zmienia 5% Polaków, to największy odsetek wśród 27 badanych krajów, podaje firma Bain & Company. Dla 65% z nas najważniejszym kryterium wyboru jest wysokość opłat za prowadzenie konta, ponad 40% badanych przy wyborze kieruje się dodatkowo dostępnością bankomatów i oddziałów banku, na decyzję mają też wpływ opinie znajomych i premie za założenie konta, dane pochodzą z raportu Millward Brown zamówionego przez Getin Bank.

Banki, do których w pierwszej połowie 2014 przeszło najwięcej klientów to kolejno:

1. Alior Bank (343.000 nowych kont)  oferujący „Konto osobiste PLN” i „Konto rozsądne” ze zwrotem 3% płatności kartą w sklepach spożywczych i supermarketach.

2. Getin Bank (177.000 nowych kont) oferujący „Konto Aktywna Karta PLN”

3. mBank (164.000 kont) z „Kontem osobistym z bonusem” oferującym bonus 100zł za założenie konta i brak opłat za konto i za kartę.

4. BZWBK (158.000 kont)

5. ING (154.000 kont) oferujący „Konto z Lwem Direct PLN” z bezpłatnym prowadzeniem konta i korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce.

6. Pekao SA (132.000 kont)

7. PKO BP (103.000 kont)

8. Raiffeisen Bank (49.000 kont)

9. Bank Millenium (43.000 kont) oferujący „Konto 360°” z bezpłatnym prowadzeniem konta, korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce i za granicą, bezpłatnymi przelewami i kartą płatniczą.

10. BGŻ (30.000 kont)

Największym przegranym jest Credit Agricole, liczba kont w tym banku zmalała o 108.000, kolejne od końca są Eurobank (spadek o 64.000 kont), Citi Handlowy (spadek o 60.000 kont) i Bank Pocztowy (53.000 kont na minusie).

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.rmf24.pl/raport-ukraina/fakty/news-nocne-rozmowy-obamy-i-merkel-konwoj-musi-opuscic-ukraine,nId,1489205