Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Wrocławski samorząd na usługach prywatnej spółki

Polska

a przeciw mieszkańcom miasta. Samorząd Wrocławia zakazał parkowania na dotychczasowych miejscach parkingowych nieopodal Hali Stulecia, a Straż Miejska ma karać kierowców samochodów parkujących tam na ulicach. Wszystko w pobliżu nowego parkingu wybudowanego przez firmę Budimex. Przynajmniej raz na trzy godziny patrole wyposażone w blokady i lawety mają sprawdzać okolice parkingu, straż musi też interweniować po każdym doniesieniu Budimexu o samochodzie zaparkowanym na ulicy, a nie na ich parkingu. Budimex za godzinę na swoim parkingu pobiera 6 zł. Miasto ma w przyszłości stać się właścicielem tego parkingu, na razie jest on prywatny.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.gazetawroclawska.pl/artykul/3546757,skandaliczna-umowa-miasta-z-prywatna-firma-gdy-straz-miejska-nie-przyjedzie-firma-zarobi,id,t.html

Udostępnij

Media mnożą niesprawdzone doniesienia o eboli w Europie

Polska ebola epidemia Europa wirus

Doniesienia o tym, że gdzieś w Europie wykryty został chory, którego lekarze podejrzewają o zakażenie wirusem Ebola pojawiają się w polskich mediach co kilka dni. Dotąd żadne z tych doniesień nie potwierdziło się. Najnowsza informacja mówi o tym, że w Irlandii badana jest krew osoby, która zmarła po powrocie z Afryki podawana przez media wraz z sugestiami, że wirus był przyczyną śmierci. Tymczasem wirus zabija naprawdę, liczba zanotowanych przez służby medyczne śmiertelnych ofiar zbliża się do 1500, a liczby zmarłych, o których lekarze nie wiedzą nikt nie zna.

Udostępnij Komentarze

Banki walczą o klientów. Konto kosztuje mniej niż 0zł.

Oferty Alior Bank bank Bank BPH Bank Gospodarki Żywnościowej Bank Pekao bank zachodni wbk bankomat Citi Bank Handlowy konto osobiste oddział banku ranking

Banki przetrwały kryzys i walczą o nowych klientów. W ciągu roku konto zmienia 5% Polaków, to największy odsetek wśród 27 badanych krajów, podaje firma Bain & Company. Dla 65% z nas najważniejszym kryterium wyboru jest wysokość opłat za prowadzenie konta, ponad 40% badanych przy wyborze kieruje się dodatkowo dostępnością bankomatów i oddziałów banku, na decyzję mają też wpływ opinie znajomych i premie za założenie konta, dane pochodzą z raportu Millward Brown zamówionego przez Getin Bank.

Banki, do których w pierwszej połowie 2014 przeszło najwięcej klientów to kolejno:

1. Alior Bank (343.000 nowych kont)  oferujący „Konto osobiste PLN” i „Konto rozsądne” ze zwrotem 3% płatności kartą w sklepach spożywczych i supermarketach.

2. Getin Bank (177.000 nowych kont) oferujący „Konto Aktywna Karta PLN”

3. mBank (164.000 kont) z „Kontem osobistym z bonusem” oferującym bonus 100zł za założenie konta i brak opłat za konto i za kartę.

4. BZWBK (158.000 kont)

5. ING (154.000 kont) oferujący „Konto z Lwem Direct PLN” z bezpłatnym prowadzeniem konta i korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce.

6. Pekao SA (132.000 kont)

7. PKO BP (103.000 kont)

8. Raiffeisen Bank (49.000 kont)

9. Bank Millenium (43.000 kont) oferujący „Konto 360°” z bezpłatnym prowadzeniem konta, korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce i za granicą, bezpłatnymi przelewami i kartą płatniczą.

10. BGŻ (30.000 kont)

Największym przegranym jest Credit Agricole, liczba kont w tym banku zmalała o 108.000, kolejne od końca są Eurobank (spadek o 64.000 kont), Citi Handlowy (spadek o 60.000 kont) i Bank Pocztowy (53.000 kont na minusie).

 

Udostępnij Komentarze