Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

UOKiK: roczne śledztwo wykryło brak formularza

Finanse

57 tys. 613 zł kary za niezgodne z prawem praktyki nałożył na spółkę Lama Gold, która sprzedaje pościel wełnianą przez Internet i na pokazach organizowanych w świetlicach i domach kultury Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Komplet pościeli sprzedawanej przez spółkę kosztuje 1000 zł. Urząd wszczął śledztwo przeciw spółce w sierpniu 2013 roku po licznych skargach od klientów. Roczne śledztwo wykazało, że spółka nie udostępnia klientom formularza odstąpienia od umowy. Oprócz nałożenia kary, urząd zarządził więc, że formularz należy klientom dostarczać. Ukarana spółka odwołała się do Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/42/273/Artykul/1210980,UOKiK-57-tys-zl-kary-dla-firmy-sprzedajacej-posciel-na-pokazach

Udostępnij

USA: 17 mld dolarów kary za obligacje bez wartości

Finanse bank Bank of America Citigroup JP Morgan Chase kara obligacje ugoda

Bankierzy z Bank of America sprzedawali bezwartościowe obligacje wiedząc, że nie można na nich zarobić. Odszkodowania dla klientów i kara za to wyniosą 17 mld dol. Tyle wynosi zysk banku za ostatnie trzy lata. Kwota jest rezultatem ugody, wcześniej Citigroup za podobne przestępstwa zapłacił 7 mld dol., a JP Morgan Chase dostał 13 mld kary.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wyborcza.pl/1,75477,16512056,Najsrozsza_kara_w_historii_bankowosci__Banku_wielka.html#ixzz3B5gKwn5e

Rodzaje ogumienia w wózkach widłowych

Oferty still

Wózki magazynowe mają wśród rodzajów ogumienia opony penumatyczne (pompowane), opony superelastyczne (pełne) i opaski superelastyczne. Opony do wózków można dostać w kolorze czarnym oraz w wersji niebrudzącej (np. zielone, białe lub szare).

Opony pneumatyczne (pompowane)

Wózki widłowe z oponami pneumatycznymi są przeznaczone do intensywnej eksploatacji. Głęboki bieżnik umożliwia przyczepność i trakcję. Diagonalna konstrukcja opon czyni je stabilnymi i bezpiecznymi. Opony są odporne na zużycie i mogą być stosowane nawet w trudnych warunkach eksploatacyjnych. Opony pneumatyczne montowane są do felgi za pomocą dętki i ochraniacza. Przy stosowaniu tego rodzaju ogumienia należy zwrócić uwagę na zachowanie zalecanego przez producenta ciśnienia powietrza. Zapewnia ono poprzeczną stabilność wózka, wytrzymałość, bezpieczeństwo przewożonego towaru i żywotność opon. W kategorii opon penumatycznych rozróżniamy opony diagonalne i radialne. Diagonalne są odporne na uszkodzenia ściany bocznej i są stabilne (oznaczenie opony diagonalnej – 23×9-10). Składają się ze stopki, kordu i bieżnika. Kord i stopka stanowią ochronę kołnierza felgi. Opony radialne dają wysoki komfort jazdy i mają niskie opory toczenia (oznaczenia opony radialnej (23x9R10). Składają się ze stopki, stalowego kordu, opasania i bieżnika. Przeznaczone są do ogólnych zastosowań.

66d0cf3661

Opony superelastyczne (pełne)

Ze względu na swoją konstrukcję, opony superelastyczne są mniej narażone na przebicia niż opony pneumatyczne. Opony superelastyczne wymieniane są na specjalnych prasach hydraulicznych i mają mniejszą amortyzację. W trakcie montażu opon wykorzystywane są: pierścienie stożkowe, specjalistyczne kosze i podstawki. Opona składa się z warstwy bazowej, warstwy amortyzującej, ściany bocznej i bieżnika. Ma niskie opory toczenia. Jest bezobsługowa i ma dużą stabilność statyczną.

Opaski do wózków jezdniowych podnośnikowych

Opaski do wózków wykonywane są z mieszanki gumowej. Są osadzone na stalowej opasce bądź mają stalowy oplot umieszczony wewnątrz gumowej opaski. Ich celem jest zapewnienie większej nośności i stabilności wózka. Mają wytrzymają konstrukcję, dzięki której nadają się do pracy w ciężkich warunkach. Są odporne na pęknięcia i nacięcia. Opaski wykorzystywane są w wózkach, maszynach drogowych i platformach służących przewożeniu ciężkich ładunków.

Zobacz też: Jak koła wpływają na wydajność paleciaka?

 

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wyborcza.pl/1,75477,16512056,Najsrozsza_kara_w_historii_bankowosci__Banku_wielka.html#ixzz3B5gKwn5e