Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Rząd Niemiec pozwala sprzedać do Rosji spółkę wydobywczą

Gospodarka

Spółka Dea, którą za 5 mld Euro kupuje fundusz Letter One kontrolowany przez rosyjskiego oligarchę Michaiła Fridmana ma 190 koncesji na poszukiwania ropy i gazu, w tym cztery koncesje w Polsce. Obecnie Spółka należy do niemieckiego koncernu energetycznego RWE. Michaił Fridman, urodzony we Lwowie w 1964 roku przedsiębiorca i działacz gospodarczy, aktywnie działa też na rzecz organizacji Żydów mieszkających w Rosji.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://gospodarka.dziennik.pl/news/artykuly/467726,niemcy-nie-zablokuja-sprzedazy-dei-rosyjskiemu-miliarderowi.html

Udostępnij

W telewizji o rosyjsko-europejskiej wojnie gospodarczej

Gospodarka embargo Europa rosja sankcje telewizja wojna gospodarcza

Skutkom dla Polski wojny handlowej między Rosją i Zachodem poświęcone będą dziś przez cały dzień programy telewizyjne TVN24 BiŚ. Mają być dyskusje, ekspertyzy oraz informacje. Dziś już wiemy, że sankcje obejmą towary z Unii Europejskiej warte ponad 20 mld zł rocznie. W przypadku Polski jest to aż 3,5 mld zł – tyle był wart w 2013 r. eksport towarów, które zostały objęte rosyjskimi sankcjami.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://tvn24bis.pl/informacje,187/jak-wojna-handlowa-bije-w-polska-gospodarke-raport-specjalny-tvn24-biznes-i-swiat,460980.html

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://tvn24bis.pl/informacje,187/jak-wojna-handlowa-bije-w-polska-gospodarke-raport-specjalny-tvn24-biznes-i-swiat,460980.html