Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Rosyjskie ciężarówki z pomocą humanitarną siłą wdarły się na Ukrainę

Świat

Od 70 do 90 ciężarówek z rosyjskiego konwoju z pomocą humanitarną wjechało dziś przed południem na Ukrainę bez zgody ukraińskiej Straży Granicznej i bez asysty Czerwonego Krzyża przejściem opanowanym przez promoskiewskie siły. Świadkowie mówią o 70 samochodach, władze w Kijowie o 90. Szef Służby Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU) Wałentyn Naływajczenko twierdzi, że kierowcy ciężarówek to w rzeczywistości operatorzy nowoczesnego uzbrojenia dostarczonego już przez Rosję prorosyjskim rebelientom, a same ciężarówki posłużą do transportu wojskowego.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.rmf24.pl/fakty/news-wjazd-rosyjskiego-konwoju-to-wtargniecie-na-ukraine,nId,1488612

Udostępnij

Żądali okupu za dziennikarza zanim go zastrzelili

Świat dżihad morderstwo okup państwo islamskie

100 mln euro okupu żądali mordercy z organizacji Państwo Islamskie przed zastrzeleniem porwanego dziennikarza Jamesa Foleya. Żądania miały być przesłane mailem rodzinie dziennikarza w New Hampshire, ale po rozpoczęciu negocjacji zerwali kontakt. Foley został porwany w listopadzie 2012 roku w Syrii, amerykańscy komandosi bezskutecznie próbowali go odbić. Trzy dni temu dżihadyści zastrzelili go, a film pokazujący zbrodnię zamieścili w Internecie.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1210558,Mordercy-amerykanskiego-dziennikarza-zadali-za-niego-okupu

Polacy trzymają pieniądze w domu. Lokaty oferują 5% w skali roku.

Oferty Bank BPH deflacja getin bank idea bank inflacja lokata happy lokata komfort oszczędzania lokata na start lokaty lokaty 2015 oszczędzanie pieniędzy

Średnia wartość oszczędności Polaka to 14.000 zł, ponad połowę wszystkich oszczędności Polaków ma grupa 10% najbogatszych a ponad 60% ludzi nie ma żadnych oszczędności, wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Banku Millenium.

Mniej niż 10% Polaków trzymających oszczędności w bankach korzysta z lokat, większość oszczędności jest przechowywana na niżej oprocentowanych kontach oszczędnościowych lub na kontach bez żadnego oprocentowania a 35% z nas trzyma oszczędności w domu w gotówce. Tymczasem na rynku jest sporo lokat dających 5% w skali roku co przy zerowej inflacji oznacza realne oprocentowanie na poziomie 5%. Przedstawiamy kilka takich ofert:

Idea Bank – Lokata Happy

 • oprocentowanie: 5,00% w skali roku
 • minimalny czas: 3 miesiące
 • minimalna kwota: 1000 zł
 • nie trzeba mieć konta osobistego w Idea Bank
 • dostępna przez Internet

Bank BPH – Lokata Komfort Oszczędzania

 • oprocentowanie: 5,00% w skali roku
 • czas trwania: 6 miesięcy
 • oferta dostępna z jednorazową inwestycją w ubezpieczeniowy fundusz kapitałowy
 • dodatkowo 3% na Koncie Oszczędnościowym dla środków do 50 000 zł

Getin Bank – Lokata na Start

 • oprocentowanie: 4,50% w skali roku
 • minimalny czas: 2 miesiące
 • minimalna kwota: 500 zł
 • zrywając lokatę przed czasem nie tracimy odsetek
 • dostępna przez Internet

Deflacja to przeciwieństwo inflacji, czyli spadek przeciętnego poziomu cen w gospodarce: za daną kwotę możemy kupić więcej produktów i usług. Deflacja przekłada się na wzrost siły nabywczej pieniądza, odsuwania w czasie zakupów oraz zmniejszenia opłacalności produkcji. Obecnie deflacja wiąże się przeważnie ze stagnacją gospodarczą, a ekonomiści za optymalną uważają niewielką inflację. Czytaj więcej o: deflacja».

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1210558,Mordercy-amerykanskiego-dziennikarza-zadali-za-niego-okupu