Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

W telewizji o rosyjsko-europejskiej wojnie gospodarczej

Gospodarka

Skutkom dla Polski wojny handlowej między Rosją i Zachodem poświęcone będą dziś przez cały dzień programy telewizyjne TVN24 BiŚ. Mają być dyskusje, ekspertyzy oraz informacje. Dziś już wiemy, że sankcje obejmą towary z Unii Europejskiej warte ponad 20 mld zł rocznie. W przypadku Polski jest to aż 3,5 mld zł – tyle był wart w 2013 r. eksport towarów, które zostały objęte rosyjskimi sankcjami.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://tvn24bis.pl/informacje,187/jak-wojna-handlowa-bije-w-polska-gospodarke-raport-specjalny-tvn24-biznes-i-swiat,460980.html

Udostępnij

Grupa Żywiec traci klientów na piwo i napoje bezalkoholowe

Gospodarka napoje piwo przychody spadek zysk operacyjny żywiec

O 200 tys. hektolitrów piwa i innych napojów mniej niż w 2013 r. sprzedała w pierwszej połowie tego roku Grupa Żywiec. Nie wszystkie gatunki piwa i napoje znajdują mniej klientów, sprzedaż piwa Żywiec wzrosła o 11 proc. Przychody spółki spadły o 142 mln zł w porównaniu z rokiem ubiegłym i wynoszą obecnie trochę ponad 0,5 mld zł. Zysk operacyjny w pierwszym półroczu zeszłego roku wynosił 117 mln zł, w tym już tylko 56 mln zł.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.biztok.pl/biznes/40-mln-butelek-tak-traci-rynek-grupa-zywiec_a17309

Rodzaje ogumienia w wózkach widłowych

Oferty still

Wózki magazynowe mają wśród rodzajów ogumienia opony penumatyczne (pompowane), opony superelastyczne (pełne) i opaski superelastyczne. Opony do wózków można dostać w kolorze czarnym oraz w wersji niebrudzącej (np. zielone, białe lub szare).

Opony pneumatyczne (pompowane)

Wózki widłowe z oponami pneumatycznymi są przeznaczone do intensywnej eksploatacji. Głęboki bieżnik umożliwia przyczepność i trakcję. Diagonalna konstrukcja opon czyni je stabilnymi i bezpiecznymi. Opony są odporne na zużycie i mogą być stosowane nawet w trudnych warunkach eksploatacyjnych. Opony pneumatyczne montowane są do felgi za pomocą dętki i ochraniacza. Przy stosowaniu tego rodzaju ogumienia należy zwrócić uwagę na zachowanie zalecanego przez producenta ciśnienia powietrza. Zapewnia ono poprzeczną stabilność wózka, wytrzymałość, bezpieczeństwo przewożonego towaru i żywotność opon. W kategorii opon penumatycznych rozróżniamy opony diagonalne i radialne. Diagonalne są odporne na uszkodzenia ściany bocznej i są stabilne (oznaczenie opony diagonalnej – 23×9-10). Składają się ze stopki, kordu i bieżnika. Kord i stopka stanowią ochronę kołnierza felgi. Opony radialne dają wysoki komfort jazdy i mają niskie opory toczenia (oznaczenia opony radialnej (23x9R10). Składają się ze stopki, stalowego kordu, opasania i bieżnika. Przeznaczone są do ogólnych zastosowań.

66d0cf3661

Opony superelastyczne (pełne)

Ze względu na swoją konstrukcję, opony superelastyczne są mniej narażone na przebicia niż opony pneumatyczne. Opony superelastyczne wymieniane są na specjalnych prasach hydraulicznych i mają mniejszą amortyzację. W trakcie montażu opon wykorzystywane są: pierścienie stożkowe, specjalistyczne kosze i podstawki. Opona składa się z warstwy bazowej, warstwy amortyzującej, ściany bocznej i bieżnika. Ma niskie opory toczenia. Jest bezobsługowa i ma dużą stabilność statyczną.

Opaski do wózków jezdniowych podnośnikowych

Opaski do wózków wykonywane są z mieszanki gumowej. Są osadzone na stalowej opasce bądź mają stalowy oplot umieszczony wewnątrz gumowej opaski. Ich celem jest zapewnienie większej nośności i stabilności wózka. Mają wytrzymają konstrukcję, dzięki której nadają się do pracy w ciężkich warunkach. Są odporne na pęknięcia i nacięcia. Opaski wykorzystywane są w wózkach, maszynach drogowych i platformach służących przewożeniu ciężkich ładunków.

Zobacz też: Jak koła wpływają na wydajność paleciaka?

 

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.biztok.pl/biznes/40-mln-butelek-tak-traci-rynek-grupa-zywiec_a17309