Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Jeziora na Street View

Nauka i Technologie

Giżycko, Twierdzę Boyen, 
rejs po Niegocinie będzie można niebawem oglądać na Street View. Podczas ostatniego weekendu pracownik Google ze specjalnym plecakiem wyposażonym w kamery rejestrował nową kładkę nad portem w Giżycku, taras widokowy nad Niegocinem, zabytkową Twierdzy Boyen, Wilczy Szaniec w Gierłoży, Park Zabytków Warmii i Mazur, operator pływał też motorówką po jeziorze Niegocin i kanale w Giżycku.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.rp.pl/artykul/9129,1134324-Street-View-na-Mazury.html

Udostępnij

Bakterie żyjące bez światła w ujemnych temperaturach

Nauka i Technologie Antarktyda bakterie jezioro pod lodem

Bakterie żyją w wodzie położonego 800 m pod lodem jeziora Whillans na Antarktydzie. Wyhodowali je w sierpniu badacze z Montana State University, którzy dowiercili się do wody podlodowego jeziora w 2013 roku stosując gorącą wodę i pobrali stamtąd próbki wody. Pod lodem w Antarktydzie znajduje się około 400 jezior. Do wody uwięzionej głęboko pod lodem nie dociera słońce, a sama woda ma temperaturę poniżej zera, bo panuje tam wysokie ciśnienie.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/5/266/Artykul/1209715,Probki-z-antarktycznego-jeziora-tetnia-zyciem-

Rodzaje ogumienia w wózkach widłowych

Oferty still

Wózki magazynowe mają wśród rodzajów ogumienia opony penumatyczne (pompowane), opony superelastyczne (pełne) i opaski superelastyczne. Opony do wózków można dostać w kolorze czarnym oraz w wersji niebrudzącej (np. zielone, białe lub szare).

Opony pneumatyczne (pompowane)

Wózki widłowe z oponami pneumatycznymi są przeznaczone do intensywnej eksploatacji. Głęboki bieżnik umożliwia przyczepność i trakcję. Diagonalna konstrukcja opon czyni je stabilnymi i bezpiecznymi. Opony są odporne na zużycie i mogą być stosowane nawet w trudnych warunkach eksploatacyjnych. Opony pneumatyczne montowane są do felgi za pomocą dętki i ochraniacza. Przy stosowaniu tego rodzaju ogumienia należy zwrócić uwagę na zachowanie zalecanego przez producenta ciśnienia powietrza. Zapewnia ono poprzeczną stabilność wózka, wytrzymałość, bezpieczeństwo przewożonego towaru i żywotność opon. W kategorii opon penumatycznych rozróżniamy opony diagonalne i radialne. Diagonalne są odporne na uszkodzenia ściany bocznej i są stabilne (oznaczenie opony diagonalnej – 23×9-10). Składają się ze stopki, kordu i bieżnika. Kord i stopka stanowią ochronę kołnierza felgi. Opony radialne dają wysoki komfort jazdy i mają niskie opory toczenia (oznaczenia opony radialnej (23x9R10). Składają się ze stopki, stalowego kordu, opasania i bieżnika. Przeznaczone są do ogólnych zastosowań.

66d0cf3661

Opony superelastyczne (pełne)

Ze względu na swoją konstrukcję, opony superelastyczne są mniej narażone na przebicia niż opony pneumatyczne. Opony superelastyczne wymieniane są na specjalnych prasach hydraulicznych i mają mniejszą amortyzację. W trakcie montażu opon wykorzystywane są: pierścienie stożkowe, specjalistyczne kosze i podstawki. Opona składa się z warstwy bazowej, warstwy amortyzującej, ściany bocznej i bieżnika. Ma niskie opory toczenia. Jest bezobsługowa i ma dużą stabilność statyczną.

Opaski do wózków jezdniowych podnośnikowych

Opaski do wózków wykonywane są z mieszanki gumowej. Są osadzone na stalowej opasce bądź mają stalowy oplot umieszczony wewnątrz gumowej opaski. Ich celem jest zapewnienie większej nośności i stabilności wózka. Mają wytrzymają konstrukcję, dzięki której nadają się do pracy w ciężkich warunkach. Są odporne na pęknięcia i nacięcia. Opaski wykorzystywane są w wózkach, maszynach drogowych i platformach służących przewożeniu ciężkich ładunków.

Zobacz też: Jak koła wpływają na wydajność paleciaka?

 

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/5/266/Artykul/1209715,Probki-z-antarktycznego-jeziora-tetnia-zyciem-