Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Na szosie pieszy musi być od września odblaskowy

Polska

Każdy pieszy, poruszający się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, tam, gdzie nie ma chodnika, od 1 września będzie musiał nieść na sobie coś odblaskowego. Nowelizacja ustawy o ruchu drogowym nie określa rodzaju i wielkości elementu odblaskowego. Za brak odblasków grozi mandat od 20 do 500 złotych. Policja zapewnia, że początkowo nie będzie karać za brak odblasków, ale ograniczy się do pouczeń.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1210047,Od-31-sierpnia-odblaski-obowiazkowe-takze-dla-doroslych

Udostępnij

Siły natychmiastowego reagowania zamiast baz NATO

Polska nato siły szybkiego reagowania wojsko zagrożenia

Nie będzie baz NATO w Polsce. Na szczycie NATO 4 września przywódcy państw zdecydują się najwyżej na wspólne ćwiczenia w Polsce czy też na Litwie, Łotwie i w Estonii, ewentualnie na budowę magazynów i wojskowej infrastruktury. Minister Obrony Narodowej Tomasz Siemoniak przyznał, że stała obecność wojskowa, o którą od miesięcy zabiegała Polska nie zostanie zapisana w dokumentach. Najpoważniejszą zmianą przewidywaną przez polityków ma być decyzja o „siłach natychmiastowego reagowania” zdolnych do szybkiego przeniesienia się do zagrożonego kraju.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wiadomosci.dziennik.pl/swiat/artykuly/467553,baz-nato-w-polsce-nie-bedzie-sojusz-nie-chce-draznic-rosji.htm

Banki walczą o klientów. Konto kosztuje mniej niż 0zł.

Oferty Alior Bank bank Bank BPH Bank Gospodarki Żywnościowej Bank Pekao bank zachodni wbk bankomat Citi Bank Handlowy konto osobiste oddział banku ranking

Banki przetrwały kryzys i walczą o nowych klientów. W ciągu roku konto zmienia 5% Polaków, to największy odsetek wśród 27 badanych krajów, podaje firma Bain & Company. Dla 65% z nas najważniejszym kryterium wyboru jest wysokość opłat za prowadzenie konta, ponad 40% badanych przy wyborze kieruje się dodatkowo dostępnością bankomatów i oddziałów banku, na decyzję mają też wpływ opinie znajomych i premie za założenie konta, dane pochodzą z raportu Millward Brown zamówionego przez Getin Bank.

Banki, do których w pierwszej połowie 2014 przeszło najwięcej klientów to kolejno:

1. Alior Bank (343.000 nowych kont)  oferujący „Konto osobiste PLN” i „Konto rozsądne” ze zwrotem 3% płatności kartą w sklepach spożywczych i supermarketach.

2. Getin Bank (177.000 nowych kont) oferujący „Konto Aktywna Karta PLN”

3. mBank (164.000 kont) z „Kontem osobistym z bonusem” oferującym bonus 100zł za założenie konta i brak opłat za konto i za kartę.

4. BZWBK (158.000 kont)

5. ING (154.000 kont) oferujący „Konto z Lwem Direct PLN” z bezpłatnym prowadzeniem konta i korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce.

6. Pekao SA (132.000 kont)

7. PKO BP (103.000 kont)

8. Raiffeisen Bank (49.000 kont)

9. Bank Millenium (43.000 kont) oferujący „Konto 360°” z bezpłatnym prowadzeniem konta, korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce i za granicą, bezpłatnymi przelewami i kartą płatniczą.

10. BGŻ (30.000 kont)

Największym przegranym jest Credit Agricole, liczba kont w tym banku zmalała o 108.000, kolejne od końca są Eurobank (spadek o 64.000 kont), Citi Handlowy (spadek o 60.000 kont) i Bank Pocztowy (53.000 kont na minusie).

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wiadomosci.dziennik.pl/swiat/artykuly/467553,baz-nato-w-polsce-nie-bedzie-sojusz-nie-chce-draznic-rosji.htm