Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Siły natychmiastowego reagowania zamiast baz NATO

Polska

Nie będzie baz NATO w Polsce. Na szczycie NATO 4 września przywódcy państw zdecydują się najwyżej na wspólne ćwiczenia w Polsce czy też na Litwie, Łotwie i w Estonii, ewentualnie na budowę magazynów i wojskowej infrastruktury. Minister Obrony Narodowej Tomasz Siemoniak przyznał, że stała obecność wojskowa, o którą od miesięcy zabiegała Polska nie zostanie zapisana w dokumentach. Najpoważniejszą zmianą przewidywaną przez polityków ma być decyzja o „siłach natychmiastowego reagowania” zdolnych do szybkiego przeniesienia się do zagrożonego kraju.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://wiadomosci.dziennik.pl/swiat/artykuly/467553,baz-nato-w-polsce-nie-bedzie-sojusz-nie-chce-draznic-rosji.htm

Udostępnij

Zabójstwo gen. Papały: brak dowodów przeciw podejrzanemu

Polska prokuratura płatny zabójca umorzenie śledztwa zabójstwo gen. papały zlecenie mordertswa

Nie ma wystarczających dowodów, że polonijny biznesmen Edward M. nakłaniał inne osoby do zabójstwa generała Marka Papały – poinformował dziś PAP rzecznik Prokuratury Apelacyjnej w Łodzi Jarosław Szubert. Postanowienie o umorzeniu postępowania nie jest prawomocne. Edward M. był podejrzany o zlecanie płatnemu zabójcy Arturowi Zirajewskiemu, ps. „Iwan” zabójstwa Papały za 40 tys. dolarów. Oskarżenie oparte było na zeznaniach gangstera. W 2007 r. amerykański sąd nie zgodził się na jego ekstradycję do Polski, uznając, że Zirajewski jest niewiarygodny.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wyborcza.pl/1,75478,16501792,Edward_M__oczyszczony_z_zarzutow_w_sprawie_zabojstwa.html

Samochód skończył żywot? Co zrobić?

Oferty akcesoria samochodowe auto samochód

Tak to już bywa, że pewnego dnia po latach wiernej służby Twój ukochany samochód omawia posłuszeństwa.

Wizyta u mechanika zdradza wszystko- za koszta naprawy przyjdzie Ci słono zapłacić, a to przecież nie jedyny wydatek w tym miesiącu. Żadne narzędzia samochodowe już nie pomogą, choć tutaj można porównać oferty. W jeszcze gorszej opcji samochód do niczego już się nie nadaje i jedyne co z niego wyciągniesz to zysk ze złomowania. A trzeba przecież jakoś dojechać do pracy i odwieść dzieciaki do szkoły. Czujesz nóż na gardle, a decyzja musi być podjęta jak najszybciej. Skąd więc wziąć pieniądze?

Rozwiązaniem może być pożyczka na samochód. Może i Ty skorzystasz z takiego wyjścia? Przejrzyj oferty banków i wybierz i ta najkorzystniejszą dla siebie pożyczkę. Na samochód warto wydać pieniądze, ponieważ oszczędzanie na częściach i wykonaniu może obrócić się przeciwko nam. Pożyczka na samochód w zaufanym banku nie musi wiązać się z ryzykiem a regularne spłaty to podstawa dobrej relacji z bankiem.

Pracownicy banku to doświadczeni życiowo ludzie i doskonale wiedzą, że w naszym życiu zdarzają się takie nieoczekiwane wypadki. Bez wydawania sądów udzielą Ci pożyczki na samochód i będą trzymać kciuki za pozytywne rozwiązanie Twojego problemu.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wyborcza.pl/1,75478,16501792,Edward_M__oczyszczony_z_zarzutow_w_sprawie_zabojstwa.html