Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Rząd zapowiada zwiększenie kwoty wolnej od podatku

Finanse

ale nie mówi o ile. Obecnie kwota wolna od podatku wynosi wynosi 3091 zł, można to przeliczyć na obniżenie podatku ludzi nie przekraczających pierwszego progu podatkowego o 556 zł podatku rocznie albo ponad 46 zł miesięcznie. Rozpatrywane jest podwyższenie wolnej kwoty od 676 zł do 1000 złotych miesięcznie, byłoby to równoważne przyrostowi dochodów netto przy niezmienionych dochodach brutto od 10 do 35 zł miesięcznie. Podwyższenie kwoty wolnej od podatku zastąpić miałoby rewaloryzację emerytur, która przy niskiej inflacji, a teraz nawet deflacji byłaby bardzo niska

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://forsal.pl/artykuly/816790,zwiekszy-sie-kwota-wolna-od-podatku-ile-na-tym-zyskamy.html

Udostępnij

Rosną ceny żywności w Rosji, najsilniej na wschodzie

Finanse ceny żywności embargo rosja

Hurtowa cena mięsa wieprzowego wzrosła w Rosji o 6 proc. w ciągu pierwszych dziesięciu dni obowiązywania kremlowskiego embarga na żywność z UE. Najsilniej ceny wzrosły na wschodzie Rosji; w Kraju Nadmorskim mięso zdrożało o 26 proc., a ryby o 40 proc. Na Sachalinie sery kosztują o 10 proc.więcej, a mięso o 15 proc. Dyrektor Centrum Polityki Rolnej Rosyjskiej Akademii Gospodarki Narodowej i Służby Państwowej Natalia Szagajda ostrzega przed skutkami sankcji dla najuboższych Rosjan. Już teraz 30 proc. rosyjskich rodzin deklaruje, że musi oszczędzać na jedzeniu.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvp.info/16496019/sankcje-uderzyly-w-zwyklych-rosjan-nozki-busha-zdrozaly-o-60-proc

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvp.info/16496019/sankcje-uderzyly-w-zwyklych-rosjan-nozki-busha-zdrozaly-o-60-proc