Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Lawiny błotne zalały nocą domy koło Hiroszimy

Świat

Lawiny błotne w Hiroszimie zabiły co najmniej 27 osób; 10 osób uznanych zostało za zaginione. Lawiny zaskoczyły ludzi w czasie snu, schodząc ze zboczy wzgórz rozmokłych po długotrwałych ulewnych deszczach. W akcji ratunkowej uczestniczyły śmigłowce. Ulewny w okolicach Hiroszimy nadal trwają, władze Japonii ostrzegły przed kolejnymi lawinami mogącymi zejść w każdej chwili.

https://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=fVxXempw59o

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvp.info/16506261/japonia-lawiny-blotne-zaskoczyly-ludzi-we-snie-sa-ofiary

Udostępnij

Nowi bojownicy napływają do dżihadystów w Iraku

Świat dżihad irak ochotnicy państwo islamskie wielki mufti Arabii Saudyjskiej

Ponad 6 tysięcy nowych bojowników przyłączyło się w lipcu do Państwa Islamskiego prowadzącego wciąż ofensywę w Syrii i Iraku. Według Syryjskiego Obserwatorium Praw Człowieka większość to Syryjczycy, ale ponad tysiąc osób pochodzi z innych krajów. Wśród nowych bojowników są również mieszkańcy Europy. Rząd Iraku obwinia Arabię Saudyjską o wspieranie rebeliantów z Państwa Islamskiego. Odpierając te zarzuty wielki mufti Arabii Saudyjskiej Abdel Aziz al-Szejk potępił dżihadystów, nazywając ich „największym wrogiem islamu”.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,16499924,Arabia_Saudyjska__Wielki_mufti__Panstwo_Islamskie.html

Polacy trzymają pieniądze w domu. Lokaty oferują 5% w skali roku.

Oferty Bank BPH deflacja getin bank idea bank inflacja lokata happy lokata komfort oszczędzania lokata na start lokaty lokaty 2015 oszczędzanie pieniędzy

Średnia wartość oszczędności Polaka to 14.000 zł, ponad połowę wszystkich oszczędności Polaków ma grupa 10% najbogatszych a ponad 60% ludzi nie ma żadnych oszczędności, wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Banku Millenium.

Mniej niż 10% Polaków trzymających oszczędności w bankach korzysta z lokat, większość oszczędności jest przechowywana na niżej oprocentowanych kontach oszczędnościowych lub na kontach bez żadnego oprocentowania a 35% z nas trzyma oszczędności w domu w gotówce. Tymczasem na rynku jest sporo lokat dających 5% w skali roku co przy zerowej inflacji oznacza realne oprocentowanie na poziomie 5%. Przedstawiamy kilka takich ofert:

Idea Bank – Lokata Happy

 • oprocentowanie: 5,00% w skali roku
 • minimalny czas: 3 miesiące
 • minimalna kwota: 1000 zł
 • nie trzeba mieć konta osobistego w Idea Bank
 • dostępna przez Internet

Bank BPH – Lokata Komfort Oszczędzania

 • oprocentowanie: 5,00% w skali roku
 • czas trwania: 6 miesięcy
 • oferta dostępna z jednorazową inwestycją w ubezpieczeniowy fundusz kapitałowy
 • dodatkowo 3% na Koncie Oszczędnościowym dla środków do 50 000 zł

Getin Bank – Lokata na Start

 • oprocentowanie: 4,50% w skali roku
 • minimalny czas: 2 miesiące
 • minimalna kwota: 500 zł
 • zrywając lokatę przed czasem nie tracimy odsetek
 • dostępna przez Internet

Deflacja to przeciwieństwo inflacji, czyli spadek przeciętnego poziomu cen w gospodarce: za daną kwotę możemy kupić więcej produktów i usług. Deflacja przekłada się na wzrost siły nabywczej pieniądza, odsuwania w czasie zakupów oraz zmniejszenia opłacalności produkcji. Obecnie deflacja wiąże się przeważnie ze stagnacją gospodarczą, a ekonomiści za optymalną uważają niewielką inflację. Czytaj więcej o: deflacja».

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,16499924,Arabia_Saudyjska__Wielki_mufti__Panstwo_Islamskie.html