Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Sto lat milczał, teraz się budzi

Nieistotne

Wulkan Bardarbunga w Islandii budzi się po ponad 100 latach, od soboty zanotowano tam 3 tys. wstrząsów ziemi. Najsilniejszy wstrząs, w nocy z niedzieli na poniedziałek, miał siłę 3,8 w skali Richtera. Wulkan jest trzecią pod względem wysokości górą w Islandii, wznosi się na 2100 m.n.p.m. Na wulkanie leże lodowiec, erupcja stopiłaby go, woda mogłaby zalać okolicę, a wulkaniczny pył spowodować zakłócenia w lotniczym ruchu nad Europą.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-odnotowano-juz-3-tysiace-drgan-wulkan-wybuchnie,nId,1487343

Udostępnij

Prokuratorzy nie chcą jawnych oświadczeń majątkowych

Nieistotne CBA oświadczenia majątkowe prokuratorzy sędziowie

Rada Główna Związku Zawodowego Prokuratorów i Pracowników Prokuratury sprzeciwia się jawności oświadczeń majątkowych sędziów i prokuratorów. Uważa, że zagrozi to bezpieczeństwu ich samych oraz rodzin, nie godzą się też na kary za niezłożenie oświadczeń w terminie. Prokuratorzy nie zgadzają się też, żeby wybrane losowo deklaracje badał szef Centralnego Biura Antykorupcyjnego, za jedynie dopuszczalne uważają kontrole przez urzędy skarbowe.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/816564,prokuratorzy-tez-przeciwni-upublicznianiu-majatkow.html

Samochód skończył żywot? Co zrobić?

Oferty akcesoria samochodowe auto samochód

Tak to już bywa, że pewnego dnia po latach wiernej służby Twój ukochany samochód omawia posłuszeństwa.

Wizyta u mechanika zdradza wszystko- za koszta naprawy przyjdzie Ci słono zapłacić, a to przecież nie jedyny wydatek w tym miesiącu. Żadne narzędzia samochodowe już nie pomogą, choć tutaj można porównać oferty. W jeszcze gorszej opcji samochód do niczego już się nie nadaje i jedyne co z niego wyciągniesz to zysk ze złomowania. A trzeba przecież jakoś dojechać do pracy i odwieść dzieciaki do szkoły. Czujesz nóż na gardle, a decyzja musi być podjęta jak najszybciej. Skąd więc wziąć pieniądze?

Rozwiązaniem może być pożyczka na samochód. Może i Ty skorzystasz z takiego wyjścia? Przejrzyj oferty banków i wybierz i ta najkorzystniejszą dla siebie pożyczkę. Na samochód warto wydać pieniądze, ponieważ oszczędzanie na częściach i wykonaniu może obrócić się przeciwko nam. Pożyczka na samochód w zaufanym banku nie musi wiązać się z ryzykiem a regularne spłaty to podstawa dobrej relacji z bankiem.

Pracownicy banku to doświadczeni życiowo ludzie i doskonale wiedzą, że w naszym życiu zdarzają się takie nieoczekiwane wypadki. Bez wydawania sądów udzielą Ci pożyczki na samochód i będą trzymać kciuki za pozytywne rozwiązanie Twojego problemu.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/816564,prokuratorzy-tez-przeciwni-upublicznianiu-majatkow.html