Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Dwa nieznane dotąd miasta Majów odkryte w Meksyku

Nauka i Technologie

Piramidy, pałace, a w nich monumentalne ołtarze odkryła międzynarodowa grupa archeologów w Meksyku. Dwa nieznane dotychczas miasta Majów zostały nazwane Lagunita i Tamchen. Lagunita została już raz odkryta w latach 70. XX wieku przez amerykańskiego archeologa Erica Von Euwa, ale nie podał on gdzie i nikt nie potrafił tam trafić. Oba miasta powstały w okresie 250 r.p.n.e. do 300 n.e., ale największy rozkwit przeżywały od 600 do 1000 n.e.

poprzedni następny nastepny post
Udostępnij

Środek dopingujący niewykrywalny przez testy

Nauka i Technologie czarny rynek doping rosja

Niewykrywalny przez testy używane w sporcie Mechano Growth Factor (MGF), związek, który naturalnie występuje w ludzkim ciele można kupić na czarnym rynku w Rosji. Jest to związek wytwarzany przez organizm, kiedy tkanka mięśniowa zostanie uszkodzona. Rosyjski specyfik powoduje zatrzymywanie białka w mięśniach, a to znacznie przyspiesza ich rozrost.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://odkrywcy.pl/kat,1037747,title,Czy-w-Soczi-rozprowadzaja-niewykrywalny-doping,wid,16395574,wiadomosc.html

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://odkrywcy.pl/kat,1037747,title,Czy-w-Soczi-rozprowadzaja-niewykrywalny-doping,wid,16395574,wiadomosc.html