Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Ostrzelali z moździerzy i rakiet autobusy z uchodźcami

Świat

promoskiewscy rebelianci w okolicach Ługańska, informuje armia ukraińska, a potwierdza rzecznik Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony (RBNiO) w Kijowie Andrij Łysenko. Według komunikatu liczba cywilnych ofiar jest „bardzo duża”. Szef służby prasowej Operacyjnego Dowództwa „Północ”, Anatolij Proszin powiedział, że zmasowany ostrzał z moździerzy i wyrzutni rakiet Grad kolumny autobusów z uchodźcami zaczął się około 9:40 rano czasu ukraińskiego. Jak podaje Reuters nieujawniony z nazwiska lider separatystów zaprzeczył tym doniesieniom.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvn24.pl/wojsko-rebelianci-ostrzelali-z-gradow-uchodzcow-ludzie-ploneli-w-autobusach,459992,s.html

Udostępnij

Bunt pacjentów w ośrodku dla zakażonych wirusem Ebola

Świat Afryka ebola epidemia lekarze bez granic liberia monrowia

Zakażeni wirusem Ebola pacjenci splądrowali ośrodek leczenia choroby w stolicy Liberii Monrowii i uciekli zabierając z sobą wszystko, co dało się wynieść. Co najmniej 29 zakażonych pacjentów ośrodka schroniło się w slumsach Monrowii, poinformował sekretarz generalny służb medycznych Liberii Georges Williams. Szefowa Lekarzy Bez Granic Joanne Liu stwierdziła wczoraj, że jeśli nie ustabilizuje się sytuacji w Liberii, „to nigdy nie ustabilizujemy całego regionu”. Według najnowszych danych WHO liczba ofiar śmiertelnych epidemii Eboli w Afryce Zachodniej wynosi 1 145, a 2 127 osób jest zarażonych wirusem.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://londynek.net/wiadomosci/Bunt+w+centrum+leczenia+Eboli.+Grupa+chorych+uciekla+wiadomosci+news,/wiadomosci/article?jdnews_id=24149

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://londynek.net/wiadomosci/Bunt+w+centrum+leczenia+Eboli.+Grupa+chorych+uciekla+wiadomosci+news,/wiadomosci/article?jdnews_id=24149