Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Chińska rakieta wyniesie w kosmos polskiego satelitę

Nauka i Technologie

Polskiego satelitę Heweliusza 19 wyniesie w przestrzeń kosmiczną rakieta Long March 4B, która wystartuje jutro z chińskiego poligonu Taiyuan Launch Space Center. Heweliusz dołączy do konstelacji satelitów austriacko-kanadyjsko-polskiego projektu Brite, w której od listopada ubiegłego roku okrąża Ziemię pierwszy polski satelita Lem. Obydwie polskie konstrukcje ważą niecałe 7 kg i mają kształt sześcianu o boku ok. 20 cm. Heweliusz okrążający Ziemię na wysokości 800 km przez kilka lat będzie prowadził pomiary 286 najjaśniejszych gwiazd.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.deon.pl/wiadomosci/polska/art,22207,heweliusz-dolaczy-do-rodziny-satelitow-brite.html

Udostępnij

Grafen z konopii

Nauka i Technologie David Mitlin grafen konopie

Strukturę złożoną z jednej warstwy atomów węgla o właściwościach takich jak grafen opracował zespół badaczy kierowany przez Davida Mitlina z Uniwersytetu w Albercie. Produkt z konopii może być, tak jak grafen, wykorzystywany przy produkcji nadprzewodników. Wyniki badań zespół zamieścił w ACS Nano informując, że koszty produkcji nowego materiału są kilkaset razy niższe od kosztów wytworzenia grafenu.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.chip.pl/news/wydarzenia/trendy/2014/08/konopie-moga-okazac-sie-lepsze-niz-grafen

Promocja konta w PKO BP

Oferty konta bankowe PKO

Wydaj dyszkę! Zgarnij stówkę! PKO Bank Polski walczy o nowych użytkowników. Przygotował on dla wszystkich potencjalnych klientów bardzo atrakcyjną promocję. Zakładając „Konto za zero” i wydając za pomocą aplikacji mobilnej IKO zaledwie 10 złotych można otrzymać premię w wysokości 100 złotych. Posiadacz konta ma dostęp do kilku bardzo przydatnych produktów, takich jak saldo debetowe, lokata terminowa, rachunek oszczędnościowy, pożyczka, czy kredyt odnawialny.

Jak promocja PKO BP – zyskaj 100 złotych wygląda w praktyce?

Do 31 marca 2016 roku należy złożyć wniosek o prowadzenie Konta za Zero w banku PKO BP. Następnie w ciągu 30 dni od wysłania wniosku, trzeba podpisać umowę o Konto. Pozostaje nam jeszcze w ciągu 30 dni od uruchomienia konta, dokonać jednej lub kilku bezgotówkowych operacji (z wyłączeniem operacji dokonywanych online). Zrobimy to w jednym z punktów usługowo-handlowych. Warunkiem jest skorzystanie z mobilnej aplikacji IKO powiązanej z PKO Kontem za Zero i wydanie w ten sposób co najmniej 10 złotych. Premię otrzymamy do 25 czerwca 2016 roku.

Warunek niezbędny do otrzymania tego atrakcyjnego bonusu nie jest zbyt wygórowany. Dlatego wszyscy, którzy zastanawiają się nad założeniem konta i wyborem PKO Banku Polskiego, powinni wziąć pod uwagę tę interesującą zachętę.

Podsumowując, to atrakcyjna zachęta, bowiem warunek konieczny do otrzymania bonusu nie jest wygórowany. Dla klientów którzy szukają obecnie konta i zastanawiają się nad wyborem PKO, będzie to z pewnością dodatkowy argument „za”. Premia jest gwarantowana dla wszystkich klientów, którzy spełnią wymogi regulaminu. Warto jednak się pospieszyć, gdyż pula premii jest ograniczona. Za jednym zamachem można założyć korzystne konto osobiste i zgarnąć 100 złotych kieszonkowego.

Więcej aktualnych promocji w bankach możesz znaleźć w serwisie kontomania.pl

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.chip.pl/news/wydarzenia/trendy/2014/08/konopie-moga-okazac-sie-lepsze-niz-grafen