Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Komisja Europejska: 125 mln wsparcia za owoce i warzywa

Gospodarka

Pieniądze mają zrekompensować wywołane rosyjskim embargiem straty producentów pomidorów, kalafiorów, grzybów, winogron, ogórków oraz innych produktów sezonowych, których nie można długo przechowywać i których nie uda się sprzedać. Wypłacone będą do końca listopada oznajmił dziś unijny komisarz ds. rolnictwa Dacian Ciolos.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://tvn24bis.pl/informacje,187/bedzie-wsparcie-dla-producentow-owocow-i-warzyw-bruksela-daje-125-mln-euro,460015.html

Udostępnij

Klacz za 305 tysięcy euro pojedzie do Arabii Saudyjskiej

Gospodarka aukcja janów podlaski konie arabskie Pride of Poland

Za 305 tys. euro sprzedana została wczoraj gniada klacz Pikola z Michałowa. Siwa klacz Norma została kupiona przez nabywcę również z Arabii Saudyjskiej za 250 tys. euro, a za 240 tys. euro do Wielkiej Brytanii klacz Cenoza, obydwie z Janowa Podlaskiego. Za wszystkie polskie araby sprzedane na aukcji koni arabskich czystej krwi Pride of Poland w Janowie Podlaskim nabywcy z krajów arabskich, ze Szwecji, Danii, Rosji, Belgii i Niemiec zapłacili 2 mln 89 tys. euro. W ubiegłym roku polskie araby zostały na tej aukcji sprzedane za 2 miliony 72 tysiące euro.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvp.info/16471810/pepita-al-jazeera-i-greka-najlepsze-w-janowie-najdrozsza-piacolla

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvp.info/16471810/pepita-al-jazeera-i-greka-najlepsze-w-janowie-najdrozsza-piacolla