Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Przywódca Korei Północnej przesyła wieniec Południowej

Nieistotne

Przywódca Korei Północnej Kim Dzong Un wysłał wczoraj wieniec, upamiętniający piątą rocznicę śmierci prezydenta Południowej Korei Kim Dae-junga. Wieniec z napisem „Ku pamięci byłego prezydenta Kima” dostała pięcioosobowa delegacja południowokoreańska odwiedzająca specjalny okręg przemysłowy, w którym wolno inwestować cudzoziemcom. Razem z wieńcem przywódca Korei Północnej przesłał list z kondolencjami, których treści nie ujawnił. Kim Dae-jung był prezydentem Korei Południowej w latach 1998-2003, za zapoczątkowanie zbliżenia między państwami koreańskimi otrzymał w 2000 roku Pokojową Nagrodę Nobla.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.polska-azja.pl/2014/08/18/niespodziewany-gest-kim-dzong-una-wobec-koreanczykow-z-poludnia/

Udostępnij

Kurdyjskie oddziały wyparły dżihadystów z zapory w Mosulu

Nieistotne dżihad irak kurdowie mosul naloty państwo islamskie USA zapora

Zajętą przez dżihadystów największą w Iraku zaporę wodną na Tygrysie koło Mosulu odbiły oddziały kurdyjskie. Kurdowie wyparli zbrojnych fanatyków islamskich 100 kilometrów od zapory, pod miejscowość Tal Kaif. Wcześniej amerykańskie myśliwce i samoloty bezzałogowe przeprowadziły 14 nalotów na pozycje wojsk Państwa Islamskiego w okolicach zapory.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.deon.pl/wiadomosci/swiat/art,18446,kurdowie-odbili-najwieksza-iracka-zapore-wodna.html

Rodzaje ogumienia w wózkach widłowych

Oferty still

Wózki magazynowe mają wśród rodzajów ogumienia opony penumatyczne (pompowane), opony superelastyczne (pełne) i opaski superelastyczne. Opony do wózków można dostać w kolorze czarnym oraz w wersji niebrudzącej (np. zielone, białe lub szare).

Opony pneumatyczne (pompowane)

Wózki widłowe z oponami pneumatycznymi są przeznaczone do intensywnej eksploatacji. Głęboki bieżnik umożliwia przyczepność i trakcję. Diagonalna konstrukcja opon czyni je stabilnymi i bezpiecznymi. Opony są odporne na zużycie i mogą być stosowane nawet w trudnych warunkach eksploatacyjnych. Opony pneumatyczne montowane są do felgi za pomocą dętki i ochraniacza. Przy stosowaniu tego rodzaju ogumienia należy zwrócić uwagę na zachowanie zalecanego przez producenta ciśnienia powietrza. Zapewnia ono poprzeczną stabilność wózka, wytrzymałość, bezpieczeństwo przewożonego towaru i żywotność opon. W kategorii opon penumatycznych rozróżniamy opony diagonalne i radialne. Diagonalne są odporne na uszkodzenia ściany bocznej i są stabilne (oznaczenie opony diagonalnej – 23×9-10). Składają się ze stopki, kordu i bieżnika. Kord i stopka stanowią ochronę kołnierza felgi. Opony radialne dają wysoki komfort jazdy i mają niskie opory toczenia (oznaczenia opony radialnej (23x9R10). Składają się ze stopki, stalowego kordu, opasania i bieżnika. Przeznaczone są do ogólnych zastosowań.

66d0cf3661

Opony superelastyczne (pełne)

Ze względu na swoją konstrukcję, opony superelastyczne są mniej narażone na przebicia niż opony pneumatyczne. Opony superelastyczne wymieniane są na specjalnych prasach hydraulicznych i mają mniejszą amortyzację. W trakcie montażu opon wykorzystywane są: pierścienie stożkowe, specjalistyczne kosze i podstawki. Opona składa się z warstwy bazowej, warstwy amortyzującej, ściany bocznej i bieżnika. Ma niskie opory toczenia. Jest bezobsługowa i ma dużą stabilność statyczną.

Opaski do wózków jezdniowych podnośnikowych

Opaski do wózków wykonywane są z mieszanki gumowej. Są osadzone na stalowej opasce bądź mają stalowy oplot umieszczony wewnątrz gumowej opaski. Ich celem jest zapewnienie większej nośności i stabilności wózka. Mają wytrzymają konstrukcję, dzięki której nadają się do pracy w ciężkich warunkach. Są odporne na pęknięcia i nacięcia. Opaski wykorzystywane są w wózkach, maszynach drogowych i platformach służących przewożeniu ciężkich ładunków.

Zobacz też: Jak koła wpływają na wydajność paleciaka?

 

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.deon.pl/wiadomosci/swiat/art,18446,kurdowie-odbili-najwieksza-iracka-zapore-wodna.html