Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Klacz za 305 tysięcy euro pojedzie do Arabii Saudyjskiej

Gospodarka

Za 305 tys. euro sprzedana została wczoraj gniada klacz Pikola z Michałowa. Siwa klacz Norma została kupiona przez nabywcę również z Arabii Saudyjskiej za 250 tys. euro, a za 240 tys. euro do Wielkiej Brytanii klacz Cenoza, obydwie z Janowa Podlaskiego. Za wszystkie polskie araby sprzedane na aukcji koni arabskich czystej krwi Pride of Poland w Janowie Podlaskim nabywcy z krajów arabskich, ze Szwecji, Danii, Rosji, Belgii i Niemiec zapłacili 2 mln 89 tys. euro. W ubiegłym roku polskie araby zostały na tej aukcji sprzedane za 2 miliony 72 tysiące euro.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvp.info/16471810/pepita-al-jazeera-i-greka-najlepsze-w-janowie-najdrozsza-piacolla

Udostępnij

Polscy przewoźnicy nie mają czego przewozić

Gospodarka embargo firmy transportowe przewoźnicy sankcje transport

Europejskie sankcje i rosyjskie embargo pozbawiło pracy firmy transportowe, które miały kontrakty na kursy między Rosją a Polską lub innymi krajami europejskimi. Polskie firmy transportowe mają ponad 150 tysięcy ciężarówek; to największa flota samochodów ciężarowych w Europie, obsługująca firmy z całego kontynentu. Wiele z samochodów kupionych zostało na raty lub wziętych w leasing, jeśli nie pracują nie zarabiają na spłatę rat. Ciężarówka – ciągnik siodłowy z naczepą – kosztuje około pół miliona złotych.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://forsal.pl/artykuly/816191,rosyjskie-embargo-uderza-w-polskich-przewoznikow-tysiacom-firm-grozi-bankructwo.html

Promocja konta w PKO BP

Oferty konta bankowe PKO

Wydaj dyszkę! Zgarnij stówkę! PKO Bank Polski walczy o nowych użytkowników. Przygotował on dla wszystkich potencjalnych klientów bardzo atrakcyjną promocję. Zakładając „Konto za zero” i wydając za pomocą aplikacji mobilnej IKO zaledwie 10 złotych można otrzymać premię w wysokości 100 złotych. Posiadacz konta ma dostęp do kilku bardzo przydatnych produktów, takich jak saldo debetowe, lokata terminowa, rachunek oszczędnościowy, pożyczka, czy kredyt odnawialny.

Jak promocja PKO BP – zyskaj 100 złotych wygląda w praktyce?

Do 31 marca 2016 roku należy złożyć wniosek o prowadzenie Konta za Zero w banku PKO BP. Następnie w ciągu 30 dni od wysłania wniosku, trzeba podpisać umowę o Konto. Pozostaje nam jeszcze w ciągu 30 dni od uruchomienia konta, dokonać jednej lub kilku bezgotówkowych operacji (z wyłączeniem operacji dokonywanych online). Zrobimy to w jednym z punktów usługowo-handlowych. Warunkiem jest skorzystanie z mobilnej aplikacji IKO powiązanej z PKO Kontem za Zero i wydanie w ten sposób co najmniej 10 złotych. Premię otrzymamy do 25 czerwca 2016 roku.

Warunek niezbędny do otrzymania tego atrakcyjnego bonusu nie jest zbyt wygórowany. Dlatego wszyscy, którzy zastanawiają się nad założeniem konta i wyborem PKO Banku Polskiego, powinni wziąć pod uwagę tę interesującą zachętę.

Podsumowując, to atrakcyjna zachęta, bowiem warunek konieczny do otrzymania bonusu nie jest wygórowany. Dla klientów którzy szukają obecnie konta i zastanawiają się nad wyborem PKO, będzie to z pewnością dodatkowy argument „za”. Premia jest gwarantowana dla wszystkich klientów, którzy spełnią wymogi regulaminu. Warto jednak się pospieszyć, gdyż pula premii jest ograniczona. Za jednym zamachem można założyć korzystne konto osobiste i zgarnąć 100 złotych kieszonkowego.

Więcej aktualnych promocji w bankach możesz znaleźć w serwisie kontomania.pl

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://forsal.pl/artykuly/816191,rosyjskie-embargo-uderza-w-polskich-przewoznikow-tysiacom-firm-grozi-bankructwo.html