Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Klacz za 305 tysięcy euro pojedzie do Arabii Saudyjskiej

Gospodarka

Za 305 tys. euro sprzedana została wczoraj gniada klacz Pikola z Michałowa. Siwa klacz Norma została kupiona przez nabywcę również z Arabii Saudyjskiej za 250 tys. euro, a za 240 tys. euro do Wielkiej Brytanii klacz Cenoza, obydwie z Janowa Podlaskiego. Za wszystkie polskie araby sprzedane na aukcji koni arabskich czystej krwi Pride of Poland w Janowie Podlaskim nabywcy z krajów arabskich, ze Szwecji, Danii, Rosji, Belgii i Niemiec zapłacili 2 mln 89 tys. euro. W ubiegłym roku polskie araby zostały na tej aukcji sprzedane za 2 miliony 72 tysiące euro.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvp.info/16471810/pepita-al-jazeera-i-greka-najlepsze-w-janowie-najdrozsza-piacolla

Udostępnij

Polscy przewoźnicy nie mają czego przewozić

Gospodarka embargo firmy transportowe przewoźnicy sankcje transport

Europejskie sankcje i rosyjskie embargo pozbawiło pracy firmy transportowe, które miały kontrakty na kursy między Rosją a Polską lub innymi krajami europejskimi. Polskie firmy transportowe mają ponad 150 tysięcy ciężarówek; to największa flota samochodów ciężarowych w Europie, obsługująca firmy z całego kontynentu. Wiele z samochodów kupionych zostało na raty lub wziętych w leasing, jeśli nie pracują nie zarabiają na spłatę rat. Ciężarówka – ciągnik siodłowy z naczepą – kosztuje około pół miliona złotych.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://forsal.pl/artykuly/816191,rosyjskie-embargo-uderza-w-polskich-przewoznikow-tysiacom-firm-grozi-bankructwo.html

Polacy trzymają pieniądze w domu. Lokaty oferują 5% w skali roku.

Oferty Bank BPH deflacja getin bank idea bank inflacja lokata happy lokata komfort oszczędzania lokata na start lokaty lokaty 2015 oszczędzanie pieniędzy

Średnia wartość oszczędności Polaka to 14.000 zł, ponad połowę wszystkich oszczędności Polaków ma grupa 10% najbogatszych a ponad 60% ludzi nie ma żadnych oszczędności, wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Banku Millenium.

Mniej niż 10% Polaków trzymających oszczędności w bankach korzysta z lokat, większość oszczędności jest przechowywana na niżej oprocentowanych kontach oszczędnościowych lub na kontach bez żadnego oprocentowania a 35% z nas trzyma oszczędności w domu w gotówce. Tymczasem na rynku jest sporo lokat dających 5% w skali roku co przy zerowej inflacji oznacza realne oprocentowanie na poziomie 5%. Przedstawiamy kilka takich ofert:

Idea Bank – Lokata Happy

 • oprocentowanie: 5,00% w skali roku
 • minimalny czas: 3 miesiące
 • minimalna kwota: 1000 zł
 • nie trzeba mieć konta osobistego w Idea Bank
 • dostępna przez Internet

Bank BPH – Lokata Komfort Oszczędzania

 • oprocentowanie: 5,00% w skali roku
 • czas trwania: 6 miesięcy
 • oferta dostępna z jednorazową inwestycją w ubezpieczeniowy fundusz kapitałowy
 • dodatkowo 3% na Koncie Oszczędnościowym dla środków do 50 000 zł

Getin Bank – Lokata na Start

 • oprocentowanie: 4,50% w skali roku
 • minimalny czas: 2 miesiące
 • minimalna kwota: 500 zł
 • zrywając lokatę przed czasem nie tracimy odsetek
 • dostępna przez Internet

Deflacja to przeciwieństwo inflacji, czyli spadek przeciętnego poziomu cen w gospodarce: za daną kwotę możemy kupić więcej produktów i usług. Deflacja przekłada się na wzrost siły nabywczej pieniądza, odsuwania w czasie zakupów oraz zmniejszenia opłacalności produkcji. Obecnie deflacja wiąże się przeważnie ze stagnacją gospodarczą, a ekonomiści za optymalną uważają niewielką inflację. Czytaj więcej o: deflacja».

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://forsal.pl/artykuly/816191,rosyjskie-embargo-uderza-w-polskich-przewoznikow-tysiacom-firm-grozi-bankructwo.html