Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Klacz za 305 tysięcy euro pojedzie do Arabii Saudyjskiej

Gospodarka

Za 305 tys. euro sprzedana została wczoraj gniada klacz Pikola z Michałowa. Siwa klacz Norma została kupiona przez nabywcę również z Arabii Saudyjskiej za 250 tys. euro, a za 240 tys. euro do Wielkiej Brytanii klacz Cenoza, obydwie z Janowa Podlaskiego. Za wszystkie polskie araby sprzedane na aukcji koni arabskich czystej krwi Pride of Poland w Janowie Podlaskim nabywcy z krajów arabskich, ze Szwecji, Danii, Rosji, Belgii i Niemiec zapłacili 2 mln 89 tys. euro. W ubiegłym roku polskie araby zostały na tej aukcji sprzedane za 2 miliony 72 tysiące euro.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvp.info/16471810/pepita-al-jazeera-i-greka-najlepsze-w-janowie-najdrozsza-piacolla

Udostępnij

Polscy przewoźnicy nie mają czego przewozić

Gospodarka embargo firmy transportowe przewoźnicy sankcje transport

Europejskie sankcje i rosyjskie embargo pozbawiło pracy firmy transportowe, które miały kontrakty na kursy między Rosją a Polską lub innymi krajami europejskimi. Polskie firmy transportowe mają ponad 150 tysięcy ciężarówek; to największa flota samochodów ciężarowych w Europie, obsługująca firmy z całego kontynentu. Wiele z samochodów kupionych zostało na raty lub wziętych w leasing, jeśli nie pracują nie zarabiają na spłatę rat. Ciężarówka – ciągnik siodłowy z naczepą – kosztuje około pół miliona złotych.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://forsal.pl/artykuly/816191,rosyjskie-embargo-uderza-w-polskich-przewoznikow-tysiacom-firm-grozi-bankructwo.html

Rodzaje ogumienia w wózkach widłowych

Oferty still

Wózki magazynowe mają wśród rodzajów ogumienia opony penumatyczne (pompowane), opony superelastyczne (pełne) i opaski superelastyczne. Opony do wózków można dostać w kolorze czarnym oraz w wersji niebrudzącej (np. zielone, białe lub szare).

Opony pneumatyczne (pompowane)

Wózki widłowe z oponami pneumatycznymi są przeznaczone do intensywnej eksploatacji. Głęboki bieżnik umożliwia przyczepność i trakcję. Diagonalna konstrukcja opon czyni je stabilnymi i bezpiecznymi. Opony są odporne na zużycie i mogą być stosowane nawet w trudnych warunkach eksploatacyjnych. Opony pneumatyczne montowane są do felgi za pomocą dętki i ochraniacza. Przy stosowaniu tego rodzaju ogumienia należy zwrócić uwagę na zachowanie zalecanego przez producenta ciśnienia powietrza. Zapewnia ono poprzeczną stabilność wózka, wytrzymałość, bezpieczeństwo przewożonego towaru i żywotność opon. W kategorii opon penumatycznych rozróżniamy opony diagonalne i radialne. Diagonalne są odporne na uszkodzenia ściany bocznej i są stabilne (oznaczenie opony diagonalnej – 23×9-10). Składają się ze stopki, kordu i bieżnika. Kord i stopka stanowią ochronę kołnierza felgi. Opony radialne dają wysoki komfort jazdy i mają niskie opory toczenia (oznaczenia opony radialnej (23x9R10). Składają się ze stopki, stalowego kordu, opasania i bieżnika. Przeznaczone są do ogólnych zastosowań.

66d0cf3661

Opony superelastyczne (pełne)

Ze względu na swoją konstrukcję, opony superelastyczne są mniej narażone na przebicia niż opony pneumatyczne. Opony superelastyczne wymieniane są na specjalnych prasach hydraulicznych i mają mniejszą amortyzację. W trakcie montażu opon wykorzystywane są: pierścienie stożkowe, specjalistyczne kosze i podstawki. Opona składa się z warstwy bazowej, warstwy amortyzującej, ściany bocznej i bieżnika. Ma niskie opory toczenia. Jest bezobsługowa i ma dużą stabilność statyczną.

Opaski do wózków jezdniowych podnośnikowych

Opaski do wózków wykonywane są z mieszanki gumowej. Są osadzone na stalowej opasce bądź mają stalowy oplot umieszczony wewnątrz gumowej opaski. Ich celem jest zapewnienie większej nośności i stabilności wózka. Mają wytrzymają konstrukcję, dzięki której nadają się do pracy w ciężkich warunkach. Są odporne na pęknięcia i nacięcia. Opaski wykorzystywane są w wózkach, maszynach drogowych i platformach służących przewożeniu ciężkich ładunków.

Zobacz też: Jak koła wpływają na wydajność paleciaka?

 

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://forsal.pl/artykuly/816191,rosyjskie-embargo-uderza-w-polskich-przewoznikow-tysiacom-firm-grozi-bankructwo.html