Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Polscy przewoźnicy nie mają czego przewozić

Gospodarka

Europejskie sankcje i rosyjskie embargo pozbawiło pracy firmy transportowe, które miały kontrakty na kursy między Rosją a Polską lub innymi krajami europejskimi. Polskie firmy transportowe mają ponad 150 tysięcy ciężarówek; to największa flota samochodów ciężarowych w Europie, obsługująca firmy z całego kontynentu. Wiele z samochodów kupionych zostało na raty lub wziętych w leasing, jeśli nie pracują nie zarabiają na spłatę rat. Ciężarówka – ciągnik siodłowy z naczepą – kosztuje około pół miliona złotych.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://forsal.pl/artykuly/816191,rosyjskie-embargo-uderza-w-polskich-przewoznikow-tysiacom-firm-grozi-bankructwo.html

Udostępnij

Ministerstwo Gospodarki: energetyka polska do 2050 roku

Gospodarka elektrownia atomowa energetyka energia odnawialna gaz Ministerstwo Gospodarki węgiel

Malała będzie rola węgla, wzrośnie zastosowanie energii jądrowej, wciąż poważne znaczenie mieć będzie gaz, a odnawialne źródła energii zapewnią jej 10 proc. Projekt raportu „Polityka energetyczna Polski do 2050 r.” ogłosił resort gospodarki rozpoczynając konsultacje. Rezultatem prac ma być program rozwoju energetyki do polowy XXI wieku oparty o trzy cele: zapewnienie bezpieczeństwa energetycznego kraju, zwiększenie konkurencyjności i efektywności energetycznej gospodarki oraz ograniczenie niekorzystnego oddziaływania energetyki na środowisko.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://tvn24bis.pl/informacje,187/atom-gaz-oze-i-coraz-mniej-wegla-przyszlosc-energetyczna-polski-2050,459624.html

Promocja konta w PKO BP

Oferty konta bankowe PKO

Wydaj dyszkę! Zgarnij stówkę! PKO Bank Polski walczy o nowych użytkowników. Przygotował on dla wszystkich potencjalnych klientów bardzo atrakcyjną promocję. Zakładając „Konto za zero” i wydając za pomocą aplikacji mobilnej IKO zaledwie 10 złotych można otrzymać premię w wysokości 100 złotych. Posiadacz konta ma dostęp do kilku bardzo przydatnych produktów, takich jak saldo debetowe, lokata terminowa, rachunek oszczędnościowy, pożyczka, czy kredyt odnawialny.

Jak promocja PKO BP – zyskaj 100 złotych wygląda w praktyce?

Do 31 marca 2016 roku należy złożyć wniosek o prowadzenie Konta za Zero w banku PKO BP. Następnie w ciągu 30 dni od wysłania wniosku, trzeba podpisać umowę o Konto. Pozostaje nam jeszcze w ciągu 30 dni od uruchomienia konta, dokonać jednej lub kilku bezgotówkowych operacji (z wyłączeniem operacji dokonywanych online). Zrobimy to w jednym z punktów usługowo-handlowych. Warunkiem jest skorzystanie z mobilnej aplikacji IKO powiązanej z PKO Kontem za Zero i wydanie w ten sposób co najmniej 10 złotych. Premię otrzymamy do 25 czerwca 2016 roku.

Warunek niezbędny do otrzymania tego atrakcyjnego bonusu nie jest zbyt wygórowany. Dlatego wszyscy, którzy zastanawiają się nad założeniem konta i wyborem PKO Banku Polskiego, powinni wziąć pod uwagę tę interesującą zachętę.

Podsumowując, to atrakcyjna zachęta, bowiem warunek konieczny do otrzymania bonusu nie jest wygórowany. Dla klientów którzy szukają obecnie konta i zastanawiają się nad wyborem PKO, będzie to z pewnością dodatkowy argument „za”. Premia jest gwarantowana dla wszystkich klientów, którzy spełnią wymogi regulaminu. Warto jednak się pospieszyć, gdyż pula premii jest ograniczona. Za jednym zamachem można założyć korzystne konto osobiste i zgarnąć 100 złotych kieszonkowego.

Więcej aktualnych promocji w bankach możesz znaleźć w serwisie kontomania.pl

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://tvn24bis.pl/informacje,187/atom-gaz-oze-i-coraz-mniej-wegla-przyszlosc-energetyczna-polski-2050,459624.html