Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Oskarżony o płatne rozpowszechnianie cudzego streamu

Nauka i Technologie

Udostępniał na swojej stronie internetowej płatny stream stacji telewizyjnej, pobierając niższe niż ona opłaty 22-letni mieszkaniec Andrychowa. Najwięcej widzów miała transmisja na żywo z gali sztuk walki; stacja oszacowała swoje straty w wyniku tej transmisji na 110 tys. zł. Według policji, właściciel pirackiej strony udostępniał wiele innych nagrań na żywo i na życzenie, zatem straty mogą okazać się wyższe. Prokuratura przedstawiła mężczyźnie zarzut rozpowszechniania cudzego utworu bez uprawnień w celu osiągnięcia korzyści majątkowych.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvp.info/16458596/22latek-kradl-sygnal-stacji-telewizyjnej-110-tys-zl-za-jedna-transmisje

Udostępnij

Ponad 1000 robotów zachowuje się jak rój owadów

Nauka i Technologie algorytm harvard kiloboty roboty rój

Ponad 1000 prostych robotów wzorowanych na owadach może działać razem dzięki algorytmowi opracowanemu przez Michaela Rubinsteina, Alejandra Cornejo i Radhiki Nagpal z Uniwersytetu Harvarda, informuje najnowszy numer magazynu „Science” . Dotychczas maszyny zachowujące się jak jeden organizm – zwane kilobotami – pracowały w grupach najwyżej po kilkadziesiąt. „Pokazaliśmy, że umiemy stworzyć samodzielny system cybernetyczny składający się z wielu prostych elementów, potrafiący wykonać złożone zadanie”, napisali twórcy algorytmu. „W przyszłości możliwe będzie zastosowanie tej technologii do tworzenia systemów samonaprawiających się, w których uszkodzone elementy będą zastępowane sprawnymi jednostkami, a także armii robotów budujących złożone struktury przez przyczepianie się maszyn do siebie”.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.rp.pl/artykul/9129,1133554-Organizm-minirobotow.html

Samochód skończył żywot? Co zrobić?

Oferty akcesoria samochodowe auto samochód

Tak to już bywa, że pewnego dnia po latach wiernej służby Twój ukochany samochód omawia posłuszeństwa.

Wizyta u mechanika zdradza wszystko- za koszta naprawy przyjdzie Ci słono zapłacić, a to przecież nie jedyny wydatek w tym miesiącu. Żadne narzędzia samochodowe już nie pomogą, choć tutaj można porównać oferty. W jeszcze gorszej opcji samochód do niczego już się nie nadaje i jedyne co z niego wyciągniesz to zysk ze złomowania. A trzeba przecież jakoś dojechać do pracy i odwieść dzieciaki do szkoły. Czujesz nóż na gardle, a decyzja musi być podjęta jak najszybciej. Skąd więc wziąć pieniądze?

Rozwiązaniem może być pożyczka na samochód. Może i Ty skorzystasz z takiego wyjścia? Przejrzyj oferty banków i wybierz i ta najkorzystniejszą dla siebie pożyczkę. Na samochód warto wydać pieniądze, ponieważ oszczędzanie na częściach i wykonaniu może obrócić się przeciwko nam. Pożyczka na samochód w zaufanym banku nie musi wiązać się z ryzykiem a regularne spłaty to podstawa dobrej relacji z bankiem.

Pracownicy banku to doświadczeni życiowo ludzie i doskonale wiedzą, że w naszym życiu zdarzają się takie nieoczekiwane wypadki. Bez wydawania sądów udzielą Ci pożyczki na samochód i będą trzymać kciuki za pozytywne rozwiązanie Twojego problemu.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.rp.pl/artykul/9129,1133554-Organizm-minirobotow.html