Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Ministerstwo Gospodarki: energetyka polska do 2050 roku

Gospodarka

Malała będzie rola węgla, wzrośnie zastosowanie energii jądrowej, wciąż poważne znaczenie mieć będzie gaz, a odnawialne źródła energii zapewnią jej 10 proc. Projekt raportu „Polityka energetyczna Polski do 2050 r.” ogłosił resort gospodarki rozpoczynając konsultacje. Rezultatem prac ma być program rozwoju energetyki do polowy XXI wieku oparty o trzy cele: zapewnienie bezpieczeństwa energetycznego kraju, zwiększenie konkurencyjności i efektywności energetycznej gospodarki oraz ograniczenie niekorzystnego oddziaływania energetyki na środowisko.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://tvn24bis.pl/informacje,187/atom-gaz-oze-i-coraz-mniej-wegla-przyszlosc-energetyczna-polski-2050,459624.html

Udostępnij

Z wakacji wraca się z podróbkami

Gospodarka celnicy Egipt grecja konfiskata podróbki turcja wakacje

W pierwszej połowie tego roku polscy celnicy zatrzymali tyle podróbek markowych towarów, ile w ciągu całego roku ubiegłego. Pomijając handlarzy, najwięcej podróbek przywożą ludzie wracający z wczasów w Turcji i Egipcie, bo tam handel podróbkami jest legalny, a w Europie z Grecji, w której obowiązują unijne normy, ale policja je ignoruje. Jeśli ktoś wwozi do Polski pojedyncze artykuły, grozi mu ich konfiskata na granicy, jeśli jednak ma więcej podrobionych towarów, może zostać oskarżony o wwożenie ich w celach zarobkowych, a to zagrożone jest nawet więzieniem.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://tvn24bis.pl/informacje,187/przywozisz-podrobke-z-wakacji-grozi-za-to-nawet-wiezienie,459116.html

Samochód skończył żywot? Co zrobić?

Oferty akcesoria samochodowe auto samochód

Tak to już bywa, że pewnego dnia po latach wiernej służby Twój ukochany samochód omawia posłuszeństwa.

Wizyta u mechanika zdradza wszystko- za koszta naprawy przyjdzie Ci słono zapłacić, a to przecież nie jedyny wydatek w tym miesiącu. Żadne narzędzia samochodowe już nie pomogą, choć tutaj można porównać oferty. W jeszcze gorszej opcji samochód do niczego już się nie nadaje i jedyne co z niego wyciągniesz to zysk ze złomowania. A trzeba przecież jakoś dojechać do pracy i odwieść dzieciaki do szkoły. Czujesz nóż na gardle, a decyzja musi być podjęta jak najszybciej. Skąd więc wziąć pieniądze?

Rozwiązaniem może być pożyczka na samochód. Może i Ty skorzystasz z takiego wyjścia? Przejrzyj oferty banków i wybierz i ta najkorzystniejszą dla siebie pożyczkę. Na samochód warto wydać pieniądze, ponieważ oszczędzanie na częściach i wykonaniu może obrócić się przeciwko nam. Pożyczka na samochód w zaufanym banku nie musi wiązać się z ryzykiem a regularne spłaty to podstawa dobrej relacji z bankiem.

Pracownicy banku to doświadczeni życiowo ludzie i doskonale wiedzą, że w naszym życiu zdarzają się takie nieoczekiwane wypadki. Bez wydawania sądów udzielą Ci pożyczki na samochód i będą trzymać kciuki za pozytywne rozwiązanie Twojego problemu.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://tvn24bis.pl/informacje,187/przywozisz-podrobke-z-wakacji-grozi-za-to-nawet-wiezienie,459116.html