Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Z wakacji wraca się z podróbkami

Gospodarka

W pierwszej połowie tego roku polscy celnicy zatrzymali tyle podróbek markowych towarów, ile w ciągu całego roku ubiegłego. Pomijając handlarzy, najwięcej podróbek przywożą ludzie wracający z wczasów w Turcji i Egipcie, bo tam handel podróbkami jest legalny, a w Europie z Grecji, w której obowiązują unijne normy, ale policja je ignoruje. Jeśli ktoś wwozi do Polski pojedyncze artykuły, grozi mu ich konfiskata na granicy, jeśli jednak ma więcej podrobionych towarów, może zostać oskarżony o wwożenie ich w celach zarobkowych, a to zagrożone jest nawet więzieniem.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://tvn24bis.pl/informacje,187/przywozisz-podrobke-z-wakacji-grozi-za-to-nawet-wiezienie,459116.html

Udostępnij

Janów Podlaski: doroczna licytacja koni arabskich

Gospodarka janów podlaski konie arabskie licytacja Polski Narodowy Pokaz Koni Arabskich Czystej Krwi Pride of Poland

28 klaczy z polskich hodowli wystawionych będzie na sprzedaż w niedzielę w Janowie Podlaskim na aukcji Pride of Poland. Dziś i jutro w Janowie odbędzie się też Polski Narodowy Pokaz Koni Arabskich Czystej Krwi. Polskie konie arabskie sprzedawane są do Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Arabii Saudyjskiej, Kataru, Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii. W ubiegłym roku na licytacji w Janowie za 22 polskie araby nabywcy zapłacili 2 miliony 72 tysiące euro. Najdroższa klacz El Saghira została sprzedana za pół miliona euro.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/42/273/Artykul/1203483,100-polskich-arabow-w-Janowie-Podlaskim-28-klaczy-wezmie-udzial-w-licytacji

Promocja konta w PKO BP

Oferty konta bankowe PKO

Wydaj dyszkę! Zgarnij stówkę! PKO Bank Polski walczy o nowych użytkowników. Przygotował on dla wszystkich potencjalnych klientów bardzo atrakcyjną promocję. Zakładając „Konto za zero” i wydając za pomocą aplikacji mobilnej IKO zaledwie 10 złotych można otrzymać premię w wysokości 100 złotych. Posiadacz konta ma dostęp do kilku bardzo przydatnych produktów, takich jak saldo debetowe, lokata terminowa, rachunek oszczędnościowy, pożyczka, czy kredyt odnawialny.

Jak promocja PKO BP – zyskaj 100 złotych wygląda w praktyce?

Do 31 marca 2016 roku należy złożyć wniosek o prowadzenie Konta za Zero w banku PKO BP. Następnie w ciągu 30 dni od wysłania wniosku, trzeba podpisać umowę o Konto. Pozostaje nam jeszcze w ciągu 30 dni od uruchomienia konta, dokonać jednej lub kilku bezgotówkowych operacji (z wyłączeniem operacji dokonywanych online). Zrobimy to w jednym z punktów usługowo-handlowych. Warunkiem jest skorzystanie z mobilnej aplikacji IKO powiązanej z PKO Kontem za Zero i wydanie w ten sposób co najmniej 10 złotych. Premię otrzymamy do 25 czerwca 2016 roku.

Warunek niezbędny do otrzymania tego atrakcyjnego bonusu nie jest zbyt wygórowany. Dlatego wszyscy, którzy zastanawiają się nad założeniem konta i wyborem PKO Banku Polskiego, powinni wziąć pod uwagę tę interesującą zachętę.

Podsumowując, to atrakcyjna zachęta, bowiem warunek konieczny do otrzymania bonusu nie jest wygórowany. Dla klientów którzy szukają obecnie konta i zastanawiają się nad wyborem PKO, będzie to z pewnością dodatkowy argument „za”. Premia jest gwarantowana dla wszystkich klientów, którzy spełnią wymogi regulaminu. Warto jednak się pospieszyć, gdyż pula premii jest ograniczona. Za jednym zamachem można założyć korzystne konto osobiste i zgarnąć 100 złotych kieszonkowego.

Więcej aktualnych promocji w bankach możesz znaleźć w serwisie kontomania.pl

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/42/273/Artykul/1203483,100-polskich-arabow-w-Janowie-Podlaskim-28-klaczy-wezmie-udzial-w-licytacji